تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین توانست بالاتر از سطح ۴۳۵۰۰ دلار یک مبنای حمایتی قوی تشکیل داده و یک روند افزایشی جدید آغاز کند. با عبور از منطقه مقاومت کلیدی ۴۵۰۰۰ دلاری، راه برای صعود بیشتر تا بالای تراز ۴۶۵۰۰ دلار باز شد. قیمت حتی از ۴۷۰۰۰ دلار گذشت و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) قرار گرفت. بعد از ثبت بالاترین سطح قیمت روزانه در نزدیکی ۴۷۵۶۱ دلار، قیمت به مرحله تحکیم وارد شد. در حال حاضر، BTC با قیمت ۴۶۹۴۶ دلار معامله می شود.

چارت بیتکوین 7 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 8 فروردین

در پی این حرکت، بیت کوین سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% رالی اخیر کف نوسانی ۴۴۴۶۸ دلار به ۴۷۵۶۱ دلار را آزمایش کرد. علاوه بر این، یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۴۵۲۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری است.

در روند صعودی، قیمت در نزدیکی سطح ۴۷۲۰۰ دلار با نزدیک ترین مقاومت برخورد می کند. مقاومت اصلی بعدی می تواند در نزدیکی منطقه ۴۷۵۰۰ دلاری باشد. شکست و بسته شدن قیمت بالای سطح ۴۷۶۰۰ دلار ممکن است جرقه یک حرکت صعودی دیگر به سمت مقاومت ۴۸۰۰۰ دلاری باشد.

با عبور از این سطح، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۴۹۲۰۰ دلار مانع فعالیت گاوها می شود. هر گونه افزایش بیشتر می تواند راه را برای حرکت به سمت سطح ۵۰۰۰۰ دلار هموار کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 18 خرداد

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۴۷۵۰۰ دلاری را پشت سربگذارد، ممکن است یک اصلاح نزولی تازه را آغاز کند. نزدیک ترین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۴۶۸۰۰ دلار است.

حمایت بعدی در نزدیکی تراز ۴۶۳۵۰ دلار دیده می شود. در حال حاضر، حمایت اصلی نزدیک به سطح ۴۶۰۰۰ دلار یا سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% رالی اخیر ۴۴۴۶۸ دلار به ۴۷۵۶۱ دلار واقع است. شکست نزولی به زیر منطقه حمایتی ۴۶۰۰۰ دلاری می تواند شروع افت قیمت به سمت حمایت ۴۵۰۰۰ دلاری باشد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر در منطقه اشباع خرید است.

حمایت های اصلی: ۴۶۰۰۰ و ۴۵۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۷۲۰۰ و ۴۷۵۰۰ و ۵۰۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.