تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین در ناحیه ای مثبت بالاتر از سطح پیووت ۳۸۰۰۰ دلاری باقی ماند. پس از آن، توانست مقاومت ۳۹۵۰۰ دلاری را نیز پشت سر بگذارد ولی علی رغم تلاش های پی در پی گاوها برای عبور از منطقه مقاومت ۴۰۰۰۰ دلاری، موفق به این کار نشد.

به این ترتیب، سقف نوسانی قیمت نزدیک به تراز ۳۹۸۸۸ دلار شکل گرفت و یک روند اصلاح نزولی آغاز گردید. این حرکت، قیمت را به زیر سطوح حمایتی ۳۹۰۰۰ و ۳۸۸۰۰ دلاری کشاند. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD ، می بینیم که قیمت پایین تر از یک مثلث انقباضی کوتاه مدت با حمایتی نزدیک به ۳۸۸۰۰ دلار شکسته شده است.

چارت بیتکوین 11 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 9 اسفند

پایین ترین سطح قیمت نزدیک به تراز ۳۷۰۲۸ دلار ثبت شده و قیمت اکنون در حال تحکیم است. در حال حاضر، این جفت ارز با قیمتی زیر ۳۹۰۰۰ دلار (۳۷۸۰۳ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می شود.

در مسیر صعودی، نزدیک ترین مقاومت در حدود ۳۸۲۰۰ دلار و SMA-100 (یک ساعته) مانع پیشروی گاوها خواهد شد. مقاومت کلیدی بعدی نزدیک به سطح ۳۸۵۰۰ دلار واقع است که در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۳۹۸۸۸ دلار به ۳۷۰۲۸ دلار قرار دارد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 10 اسفند

مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۳۸۸۰۰ دلار و سطح فیبوی اصلاحی ۶۱.۸% حرکت نزولی ۳۹۸۸۸ دلار به ۳۷۰۲۸ دلار می باشد. حرکتی قاطع بالاتر از مقاومت ۳۸۸۰۰ دلاری می تواند قیمت را به سمت سطوح بالاتر کشانده و حتی باعث گردد مقاومت مهم ۴۰ هزار دلاری شکسته شود.

ولی اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۳۸۸۰۰ دلاری را با موفقیت پشت سر بگذارد، ممکن است یک اصلاح نزولی جدید را آغاز کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۳۷۲۰۰ دلاری خواهد بود. حمایت مهم بعدی در نزدیکی تراز ۳۶۴۰۰ دلار به کمک گاوها خواهد آمد. در صورت شکست نزولی یر حمایت مذکور، قیم با افزایش مومنتوم نزولی به سمت ۳۵۰۰۰ دلار حرکت خواهد کرد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی در حال حرکت است.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۷۲۰۰ و ۳۶۴۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۸۲۰۰ و ۳۸۸۰۰ و ۴۰۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.