تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین موفق شد یک مبنای حمایتی تازه بالاتر از منطقه مهم ۲۸۵۰۰ دلاری تشکیل دهد. با حفظ این مبنا و افزایش نسبی تقاضا، روند صعودی جدیدی بالای منطقه مقاومت ۲۹۲۰۰ دلاری آغاز شد و قیمت تا سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی سقف نوسانی ۳۰۱۸۸ دلار به ۲۷۵۰۵ دلار افزایش پیدا کرد. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، بالای یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۲۹۲۰۰ دلار شکست قیمت دیده می شود.

نمودار بیتکوین 14 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 9 خرداد

این جفت ارز در حال حاضر بالاتر از سطح ۲۹۵۰۰ دلار (۳۰۲۹۱ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می شود. اولین مقاومت در مسیر صعود این ارز، نزدیک به سطح ۳۰۶۰۰ دلار بلافاصله سر راه خریداران قرار می گیرد. حرکتی قاطع بالاتر از مقاومت ۳۰۶۰۰ دلاری ممکن است تغییر کلی روند حرکت را در پی داشته باشد. در چنین شرایطی، قیمت حتی می تواند مقاومت ۳۱۲۰۰ دلاری را نیز پشت سر گذاشته و تا مرز مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۳۲۵۰۰ دلار افزایش یابد.

اگر بیت کوین نتواند با قاطعیت از منطقه مقاومت ۳۰۶۰۰ دلاری عبور کند، ممکن است یک اصلاح نزولی دیگر را آغاز کند. اولین حمایت در این روند نزولی در حدود تراز ۳۰۰۰۰ دلار دیده می شود. پس از آن، تراز ۲۹۶۰۰ دلار مانع سقوط قیمت خواهد شد.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

در حال حاضر، حمایت اصلی در نزدیکی تراز ۲۹۳۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ در حال شکل گیری است. شکست نزولی به زیر سطح حمایتی ۲۹۳۰۰ دلاری ممکن است باعث کاهش بیشتر قیمت شود. در این حالت، ممکن است قیمت در کوتاه مدت دوباره به منطقه حمایتی ۲۸۵۰۰ دلاری بازگردد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالا تر از سطح ۶۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۹۳۰۰ و ۲۸۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۰۶۰۰ و ۳۲۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.