تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین که موفق شد موقعیت خود را در یک منطقه مثبت بالای سطح پیووت ۳۸۰۰۰ دلاری حفظ کند، پس از عبور از منطقه مقاومت ۳۸۸۰۰ دلار، یک حرکت افزایشی قدرتمند را آغاز کرد.

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، بالاتر از یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۳۸۰۰۰ دلار شکست قیمت به چشم می خورد. این اتفاق راه را برای افزایش قیمت تا بالای مقاومت ۴۰۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ باز کرد.

چاتر بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 10 اسفند

به این ترتیب، قیمت BTC بیش از ۱۰ درصد افزایش یافت و بالاتر از منطقه مقاومت ۴۲۰۰۰ دلاری به حرکت خود ادامه داد، از سطح ۴۳۰۰۰ دلار گذشت و تا سقف ۴۴۱۹۲ دلار معامله شد.

در حال حاضر بیت کوین در حدود تراز ۴۳۲۱۰ دلار در حال تحکیم است. در روند صعودی، نزدیک ترین مقاومت در حدود تراز ۴۴۰۰۰ دلار سر راه گاوها قرار می گیرد. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به سطح ۴۴۲۰۰ دلار واقع است. در حال حاضر، مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۴۴۵۰۰ دلار در حال تشکیل است. حرکتی قاطع بالاتر از مقاومت ۴۴۵۰۰ دلاری می تواند قیمت را به سمت سطوح بالاتر و تا بالای مقاومت ۴۵۰۰۰ دلاری هدایت کند.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

در مقابل، اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۴۴۲۰۰ دلاری را با قاطعیت پشت سر بگذارد، احتمالاً شاهد آغاز یک اصلاح نزولی دیگر خواهد بود. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک منطقه ۴۳۰۰۰ دلاری می باشد.

حمایت بعدی در نزدیکی تراز ۴۲۵۰۰ دلار مانع افت قیمت خواهد شد. در صورت ریزش قیمت تا زیر سطح حمایت ۴۲۵۰۰ دلاری، احتمالاً بیت کوین به سمت تراز ۴۰۵۰۰ دلار حرکت نزولی خود را ادامه خواهد داد که در واقع در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۳۷۰۲۹ دلار به ۴۴۱۹۲ دلار واقع است.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD به تدریج از منطقه اشباع خرید خارج می شود.

حمایت های اصلی: ۴۳۰۰۰ و ۴۲۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۴۰۰۰ و ۴۴۲۰۰ و ۴۵۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.