تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین درست بالاتر از سطح پیووت ۳۰۰۰۰ دلاری باقی ماند و بعد از تشکیل یک مبنای حمایتی قوی در این ناحیه، افزایش جدیدی را بالاتر از منطقه مقاومت ۳۰۵۰۰ دلاری آغاز کرد.

در نتیجه این تغییر، قیمت تا منطقه مقاومت ۳۱۲۰۰ دلاری افزایش یافت و بسیار بالاتر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت. در نهایت، با یک جهش به بالای سطح ۳۲۰۰۰ دلار رسید و سقف قیمت در ۳۲۱۸۶ دلار تشکیل شد. در حال حاضر، BTC پایین تر از تراز ۳۲۰۰۰ دلار در حال اصلاح است. یک خط روند صعودی متصل نیز با حمایتی نزدیک به ۳۱۲۵۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری است.

نمودار بیتکوین 15 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 10 خرداد

در صورت ادامه روند صعودی، نزدیک ترین مقاومت نزدیک به سطح ۳۲۰۰۰ دلار قرار دارد. مقاومت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۳۲۲۰۰ دلار واقع است. حرکتی قاطع بالای مقاومت ۳۲۲۰۰ دلاری ممکن است افزایش دیگری را به دنبال داشته باشد. در این حالت، قیمت حتی می تواند مقاومت ۳۲۵۰۰ دلاری را نیز پشت سر گذاشته و به مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۳۳۴۰۰ دلار برسد.

ولی اگر بیت کوین نتواند از منطقه مقاومت ۳۲۲۰۰ دلاری عبور کند، این اصلاح نزولی ادامه می یابد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۳۱۵۰۰ دلار خواهد بود. اولین حمایت اصلی نیز نزدیک به سطح ۳۱۲۵۰ دلار و خط روند واقع است که در مجاورت سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۳۰۲۳۴ دلار به ۳۲۱۸۶ دلار قرار دارد.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

در حال حاضر، اصلی ترین حمایت در نزدیکی تراز ۳۰۸۰۰ دلار در حال شکل گیری است. شکست نزولی به زیر حمایت مذکور ممکن است فشار زیادی بر گاوها وارد کند. در چنین وضعیتی، ممکن است قیمت در کوتاه مدت دوباره به منطقه حمایت ۳۰۰۰۰ دلاری بازگردد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالا تر از سطح ۶۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۱۲۵۰ و ۳۰۸۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۰۰۰۰، ۳۲۲۰۰ و ۳۳۴۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.