تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین تا زیر سطح پیووت ۳۸۰۰۰ دلاری کاهش یافت. اما حضور فعال گاوها نزدیک منطقه ۳۷۶۵۰ دلاری باعث شد پایین ترین سطح قیمت در حدود ۳۶۶۶۷ دلار تشکیل شده و قیمت دوباره شروع به افزایش کند.

این تغییر مسیر، حرکتی قاطع بالاتر از ناحیه مقاومت ۳۷۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ را به همراه داشت. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، بالاتر از یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۳۷۴۵۰ دلار شکست قیمت دیده می شود.

در ادامه، این جفت ارز از منطقه مقاومت ۳۸۰۰۰ دلاری عبور کرد ولی با برخورد با یک مقاومت مهم در نزدیکی منطقه ۳۸۸۰۰ دلاری، به سطح فعلی خود یعنی ۳۸۵۵۹ دلار بازگشت.

چارت بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 12 بهمن

در صورت ادامه روند صعودی، اولین مقاومت اصلی نزدیک به منطقه ۳۸۸۰۰ دلاری همچنان می تواند مانع مهمی سر راه گاوها ایجاد کند. حرکت بالاتر از منطقه ۳۸۸۰۰ دلاری می تواند قیمت را به سمت سطوح بالاتر هدایت کند. در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به منطقه ۳۹۵۰۰ دلاری قرار دارد. اگر گاوها بتوانند مقاومت مذکور را پشت سر بگذارند ، ممکن است قیمت منطقه مقاومت ۴۰۰۰۰ دلاری را لمس کند.

ولی اگر بیت کوین نتواند حرکت تازه ای را بالاتر از منطقه ۳۸۸۰۰ دلاری شروع کند، احتمالاًآغاز یک اصلاح نزولی دیگر را آغاز می کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک منطقه ۳۸۰۰۰ دلاری است.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اولین حمایت اصلی نیز در نزدیکی منطقه ۳۷۷۵۰ دلاری دیده می شود که در حدود سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۳۶۶۶۷ دلار به ۳۸۷۸۶ دلار واقع است. شکست نزولی زیر ناحیه حمایتی ۳۷۵۰۰ دلاری قیمت را به سمت منطقه حمایتی ۳۷۰۰۰ دلاری سوق خواهد داد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالای سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۷۵۰۰ و ۳۷۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۸۸۰۰ و ۴۰۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.