تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین توانست بالاتر از منطقه حمایتی ۱۸۷۲۰ دلاری یک مبنای حمایتی مناسب تشکیل دهد. در نتیجه، قیمت BTC افزایش مناسبی را آغاز کرد و منطقه مقاومت ۱۹۵۰۰ دلاری را شکست و بالاتر از یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۱۹۴۶۰ دلار در نمودار ساعتی به حرکت خود ادامه داد. درنهایت هم مقاومت ۲۰۰۰۰ دلاری را شکست و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته قرار گرفت.

بعد از اینکه بیت کوین به بالای سطح فیبوی اصلاحی ۷۶.۴% روند نزولی سقف نوسانی ۲۰۵۰۰ دلار به کف ۱۸۷۳۵ دلاری صعود کرد، گاوها موفق نشدند آنرا به بالای منطقه مقاومت ۲۰۵۰۰ دلاری برسانند.

نمودار بیتکوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 14 تیر

به این ترتیب، بالاترین سطح روزانه قیمت در نزدیکی تراز ۲۰۴۵۰ دلار تشکیل شد و اکنون در حال تحکیم است و با قیمت ۲۰۲۲۲ دلار و بالاتر از سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% روند صعودی اخیر ۱۸۷۳۸ دلار به ۲۰۴۵۰ دلار معامله می شود. در روند صعودی، قیمت در نزدیکی سطوح ۲۰۴۵۰ و ۲۰۵۰۰ دلار با مقاومت های مهمی مواجه است.

مقاومت مهم بعدی نیز نزدیک به منطقه ۲۰۹۲۰ دلاری دیده می شود. ادامه حرکت بالاتر از منطقه مقاومت ۲۰۹۲۰ دلاری می تواند موجب افزایش بیشتر قیمت تا سطح ۲۱۵۰۰ دلار گردد. عبور از این مانع، قیمت را به سمت مقاومت ۲۲۲۰۰ دلاری سوق خواهد داد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 20 اردیبهشت

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۰۵۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، ممکن است روند کاهشی دیگری را آغاز کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۰۰۰۰ دلار می باشد. حمایت مهم بعدی نزدیک به سطح ۱۹۶۰۰ دلار یا سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% روند افزایشی اخیر ۱۸۷۳۸ دلار به ۲۰۴۵۰ دلار واقع است و شکست آن با کاهش شدید قیمت تا مرز ۱۸۷۲۰ دلار همراه می شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۲۰۰۰۰ و ۱۹۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۰۵۰۰، ۲۰۹۲۰ و ۲۱۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.