قیمت بیت کوین در محدوده ای زیر سطوح مقاومت ۲۰۵۰۰ تا ۲۰۵۵۰ دلار باقی ماند. بعد از تشکیل یک مبنای حمایتی قوی بالاتر از تراز ۱۹۶۰۰ دلار یک روند اصلاح صعودی را در پیش گرفت که آن را به بالای مقاومت ۱۹۸۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ رساند. گاوها موفق شدند این حرکت را تا بالای سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% روند نزولی ۲۰۳۹۸ دلار به ۱۹۶۰۰ دلار ادامه دهند. در نهایت قیمت از مارک ۲۰۰۰۰ دلار گذشت ولی خرس ها با حضور فعال خود در ناحیه ۲۰۱۰۰ دلاری اجازه پیشروی بیشتر را به خریداران ندادند.

در حال حاضر، بیت کوین با قیمتی زیر ۲۰ هزار دلار (۱۹۸۸۶ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ معامله می شود. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD نیز یک خط روند صعودی مهم با حمایتی نزدیک به ۱۹۷۰۰ دلار شکل می گیرد.

چارت ساعتی بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 15 شهریور

در روند صعودی، نزدیک ترین مقاومت در حوالی تراز ۱۹۹۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعتی مانع حرکت این ارز می شود. مقاومت بعدی نیز نزدیک به سطح ۲۰۱۰۰ دلار واقع است ولی مقاومت های اصلی همچنان در حدود ۲۰۴۰۰ و ۲۰۵۰۰ دلار در حال تشکیل است. حرکت قاطع بالاتر از مقاومت ۲۰۵۰۰ دلاری می تواند قیمت را به سمت مقاومت ۲۱۲۰۰ دلاری سوق دهد. هرگونه افزایش بیشتر قیمت با لمس منطقه مقاومت ۲۲۰۰۰ دلاری همراه خواهد بود.

همچنین بخوانید:   فوربس: بیش از نیمی از حجم معاملات گزارش شده بیت کوین جعلی هستند!

در مقابل، اگر بیت کوین نتواند موقعیت خود را بالاتر از مقاومت ۲۰۴۰۰ دلاری تثبیت کند، می تواند حرکت نزولی جدیدی را آغاز کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۱۹۷۰۰ دلاری می باشد.

اولین حمایت های اصلی در نزدیکی منطقه ۱۹۶۰۰ و ۱۹۵۰۰ دلاری مشاهده می شوند. شکست نزولی زیر منطقه حمایتی مذکور می‌تواند شانس افت بیشتر قیمت را افزایش دهد. در این حالت، احتمالاً قیمت تا مرز ۱۸۵۰۰ دلار سقوط خواهد کرد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر در نزدیکی سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت اصلی: ۱۹۷۰۰ و ۱۹۵۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۲۰۰۰۰ و ۲۰۴۰۰ و ۲۰۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.