تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

پس از کاهش قیمت بیت کوین تا منطقه ۴۵۱۵۰ دلاری، این ارز مبنای حمایت خوبی بالاتر از ۴۵۱۵۰ دلار تشکیل داد و افزایش جدیدی را آغاز کرد. قیمت سطوح ۴۵۵۰۰ و ۴۵۸۰۰ دلار را شکست و توانست از سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصدی حرکت کاهشی ۴۷۴۴۴ دلار به ۴۵۱۵۳ دلار عبور کند. در حال حاضر، BTC با قیمتی بالای ۴۶۲۰۰ دلار (۴۶۶۶۱ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) معامله می شود. در این مسیر صعودی، نزدیک ترین مقاومت در حدود تراز ۴۶۷۰۰ دلار بلافاصله پیش روی گاوها قرار می گیرد.

چارت بیتکوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 16 فروردین

علاوه بر این، یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۴۶۷۰۰ دلار نیز در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری است. مقاومت بعدی نزدیک به تراز ۴۷۰۰۰ دلار یا سطح فیبوناچی اصلاحی ۷۶.۴% حرکت نزولی ۴۷۴۴۴ دلار به ۴۵۱۵۳ دلار قرار دارد.

حرکت بالاتر از مقاومت ۴۷۰۰۰ دلاری می تواند شروع یک جهش ملموس باشد. در این حالت ممکن است قیمت به سمت مقاومت ۴۸۰۰۰ دلاری افزایش یابد. هر گونه افزایش بیشتر می تواند بیت کوین را به سمت مانع ۵۰۰۰۰ دلاری سوق دهد. پیش از آن، تراز ۴۹۲۵۰ دلار به عنوان یک مقاومت میانی عمل خواهد کرد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 14 اردیبهشت

اما اگر بیت کوین نتواند از منطقه مقاومت ۴۷۰۰۰ دلاری عبور کند، ممکن است روند نزولی تازه ای را آغاز کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۴۶۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) خواهد بود است.

حمایت بعدی نزدیک به سطح ۴۵۸۰۰ دلار و ۴۵۱۵۰ دلار به کمک گاوها خواهد آمد. شکست نزولی زیر منطقه حمایتی ۴۵۱۵۰ دلاری می‌تواند آغازگر یک سقوط بزرگ باشد. در این حالت، قیمت حتی می تواند در کوتاه مدت به ۴۴۰۰۰ دلار برسد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD به آهستگی در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۶۲۰۰ و ۴۵۱۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۷۰۰۰ و ۴۸۰۰۰ و ۵۰۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.