تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین بعد از قرار گرفتن زیر سطح پیووت ۴۰۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (در نمودار یک ساعته)، سطح حمایت ۳۸۰۰۰ دلاری را شکست و تا کف قیمت روزانه ۳۷۱۵۹ دلار معامله شد.

در اینجا، گاوها موفق شدند از منطقه حمایتی ۳۷۰۰۰ دلاری محافظت کنند. به این ترتیب، با جبران مقداری از زیان های وارد شده، قیمت به حرکت خود بالاتر از منطقه مقاومت ۳۸۰۰۰ دلاری ادامه داد و اکنون در حال آزمایش سطح فیبوی اصلاحی ۵۰ درصدی روند نزولی ۳۹۵۴۵ دلار به ۳۷۱۵۹ دلار بوده و با قیمت ۳۸۵۸۲ دلار معامله می شود.

چارت بیتکوین 2 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 17 اسفند

به علاوه، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم که یک الگوی مثلث کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۳۹۰۰۰ دلار در حال شکل می باشد.

در روند صعودی، بیت کوین در نزدیکی سطح ۳۸۸۰۰ دلار با اولین مقاومت برخورد می کند که در مجاورت سطح فیبوی اصلاحی ۶۱.۸% روند نزولی ۳۹۵۴۵ دلار به ۳۷۱۵۹ دلار قرار دارد. مقاومت مهم بعدی نزدیک به سطح ۳۹۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) مانع فعالیت گاوها خواهد شد. حرکت بالاتر از سطح ۳۹۲۰۰ دلار می تواند راه را برای لمس تراز ۴۰۰۰۰ دلار باز کند. بسته شدن قیمت بالای مارک ۴۰۰۰۰ دلار در کوتاه مدت منجر به افزایش مومنتوم صعودی بیت کوین خواهد شد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 4 اسفند

ولی اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۳۹۲۰۰ دلاری را پشت سربگذارد، به حرکت قبلی خود ادامه داده و تا نزدیک ترین حمایت در حدود منطقه ۳۸۰۰۰ دلاری کاهش میابد.

حمایت بعدی نزدیک به سطح ۳۷۲۰۰ دلار می باشد و شکست قیمت پایین تر از آن، با یک حرکت نزولی تازه دنبال می شود. در این حالت، خطر حرکت به سمت تراز ۳۵۵۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در نزدیکی سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۸۰۰۰ و ۳۷۲۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۸۸۰۰ و ۳۹۲۰۰ و ۴۰۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.