تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

روز گذشته قیمت بیت کوین روند افزایش خود را تا بالای منطقه مقاومت ۳۱۴۰۰ دلاری ادامه داد ولی نتوانست منطقه مقاومت ۳۲۰۰۰ دلاری را تاچ کند. به این ترتیب، بالاترین سطح روزانه آن در نزدیکی ۳۱۷۲۵ دلار شکل گرفت و قیمت دوباره شروع به کاهش کرد.

این حرکت قوی، به زیر سطوح حمایتی ۳۱۰۰۰ و ۳۰۵۰۰ دلاری کشانده شد. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD زیر یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۳۰۵۰۰ دلار شکست قیمت دیده می شود. این جفت ارز در حال حاضر زیر سطح ۳۰۰۰۰ دلار (۲۹۵۲۹ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته معامله می شود. ولی خرس‌ها در تلاش هستند تا رمز ارز اول بازار را به زیر محدوده حمایتی ۲۹۳۵۰ دلاری بکشانند.

نمودار بیتکوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 17 خرداد

در صورت افزایش قیمت، اولین مقاومت بلافاصله در نزدیکی تراز ۲۹۶۰۰ دلار در مسیر حرکت خریداران قرار دارد. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به سطح ۲۹۹۰۰ دلار و سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت کاهشی اخیر ۳۱۷۲۵ ​​دلار به ۲۹۳۰۰ دلار می باشد.

مقاومت مهم بعدی نزدیک به سطح ۳۰۱۲۰ دلار واقع است و بالاتر از آن، احتمالاً قیمت به سمت فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۳۱۷۲۵ دلار به ۲۹۳۰۰ دلار هدایت می شود. هر گونه افزایش بیشتر ممکن است جهت گیری بازار را تغییر داده و قیمت BTC را تا سطح ۳۱۲۰۰ دلار افزایش دهد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 12 مرداد

اما اگر بیت کوین نتواند سطوح بالاتر از منطقه مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری را بازیابی کند، به حرکت نزولی خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این مسیر نزدیک به سطح ۲۹۲۰۰ دلار می باشد.

حمایت مهم بعدی نزدیک به سطح ۲۸۵۰۰ دلار است. شکست نزولی به زیر حمایت ۲۸۵۰۰ دلاری می تواند آغاز کننده یک حرکت کاهشی دیگر باشد. در این حالت، قیمت می تواند در کوتاه مدت به سمت منطقه حمایتی ۲۷۲۰۰ دلاری سقوط کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۴۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۹۰۰۰ و ۲۸۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۹۹۰۰، ۳۰۱۲۰ و ۳۰۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.