تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین بالاتر از سطوح ۲۳۰۰۰ و ۲۳۲۰۰ دلار باقی ماند و با تشکیل یک مبنای حمایتی قوی بالاتر از تراز ۲۳۲۰۰ دلار روند صعودی جدیدی را آغاز کرد. در نتیجه، گاوها توانستند قیمت را به بالای منطقه مقاومت ۲۴۰۰۰ دلاری برسانند و قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته تثبیت کنند.

به این ترتیب، قیمت از مرز ۲۴۲۰۰ دلار گذشت. سقف قیمت روزانه نزدیک به ۲۴۲۸۵ دلار تشکیل شد و اکنون در حال کاهش است. اصلاح نزولی اخیر، با شکست قیمت پایین تر از تراز ۲۴۰۰۰ دلار همراه شد و قیمت را به زیر سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی ۲۲۸۴۵ دلار به ۲۴۲۸۵ دلار کشاند.

نمودار بیتکوین 3 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 18 مرداد

با این حال، قیمت بیت کوین همچنان بالاتر از تراز ۲۳۶۰۰ دلار باقی مانده و در این لحظه با قیمت ۲۳۸۵۳ دلار معامله می شود. یک خط روند صعودی کلیدی نیز با حمایتی نزدیک به ۲۳۵۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD شکل می گیرد.

در روند صعودی، اولین موانع نزدیک به سطح ۲۴۰۰۰ دلار و سپس در منطقه ۲۴۲۰۰ دلاری سر راه گاوها قرار می گیرد. بسته شدن قیمت بالاتر از منطقه مقاومت ۲۴۲۰۰ دلاری می تواند شروع یک روند افزایشی ثابت را به دنبال داشته باشد. در این حالت، ممکن است قیمت از مقاومت ۲۵۰۰۰ دلاری عبور کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 28 شهریور

از سوی دیگر، اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۴۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، احتمالاً با یک اصلاح نزولی دیگر روبرو می شود. اولین حمایت در این روند نزولی، بلافاصله نزدیک به سطح ۲۳۶۰۰ دلار مانع از سقوط شدید قیمت می شود.

حمایت مهم بعدی در حدود تراز ۲۳۵۰۰ دلار و سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% روند صعودی ۲۲۸۴۵ دلار به ۲۴۲۸۵ دلار قرار دارد. بسته شدن قیمت پایین تر از حمایت مذکور، ممکن است آغاز حرکت به سمت مارک ۲۳۰۰۰ دلاری باشد. ادامه این روند نزولی می تواند قیمت را به سطح ۲۲۵۰۰ دلار برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۳۶۰۰ و ۲۳۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۴۰۰۰ ، ۲۴۲۰۰ و ۲۴۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.