تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

پس از اینکه بیت کوین نتوانست در منطقه ۲۲۰۰۰ دلاری باقی بماند، روند کاهشی تازه ای را آغاز کرد و به زیر سطوح ۲۱۲۰۰ و ۲۱۰۰۰ دلار رسید و پایین تر از سطح فیبوی اصلاحی ۶۱.۸% حرکت صعودی کف نوسانی ۱۹۳۰۱ دلار به ۲۲۵۰۰ دلار قرار گرفت. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم که قیمت پایین تر از یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۲۰۵۰۰ دلار شکسته شده است.

نمودار بیتکوین 4 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 21 تیر

بیت کوین اکنون با قیمتی زیر سطح ۲۰۵۰۰ دلار (۱۹۹۵۵ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته معامله می شود. وجود یک حمایت قوی بلافاصله در نزدیکی تراز ۱۹۵۰۰ دلار می تواند فروشندگان را به چالش بکشد. در صورت افزایش قیمت، اولین موانع در سطوح ۲۰۰۰۰ و ۲۰۱۵۰ دلار سر راه خریداران قرار می گیرند.

مقاومت مهم بعدی نیز نزدیک به منطقه ۲۰۵۰۰ دلاری (منطقه شکست اخیر) واقع است. شکست صعودی منطقه مقاومت ۲۰۵۰۰ دلاری می تواند زمینه رسیدن به میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته را فراهم کند. هر گونه افزایش بیشتر راه را برای حرکت به سمت تراز ۲۱۷۵۰ دلار باز می کند. در این حالت، قیمت به سمت مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۲۲۰۰۰ دلار حرکت خواهد کرد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 31 خرداد

اگر بیت کوین نتواند بالاتر از سطح ۲۰۱۵۰ دلار موج بازیابی موثری را در پیش بگیرد، می تواند به حرکت نزولی خود ادامه دهد. در صورت شکست اولین حمایت در حدود ۱۹۵۰۰ دلار، تراز ۱۹۳۰۰ دلار یا آخرین کف نوسانی ثبت شده قیمت به عنوان حمایت بعدی وارد عمل می شود. بسته شدن قیمت زیر منطقه حمایتی ۱۹۳۰۰ دلاری می تواند خطر حرکت به سمت ۱۸۵۰۰ دلار را تقویت کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر در منطقه اشباع فروش قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۱۹۵۰۰ و ۱۹۳۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۰۰۰۰، ۲۰۱۵۰ و ۲۰۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.