تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین روند ریزش خود را تا زیر حمایت ۴۰۵۰۰ دلاری ادامه داد و با کف قیمت ۳۹۶۵۹ دلار معامله شد. اخیراً موج بهبودی نسبتاً خوبی را بالاتر از تراز ۴۰۰۰۰ دلار آغاز کرده است. در پی این حرکت، قیمت از سطوح مقاومت ۴۰۵۰۰ دلار و ۴۱۲۰۰ دلار عبور کرد. گاوها حتی توانستند قیمت را به بالای سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت کاهشی اخیر ۴۲۷۳۹ دلار به ۳۹۶۵۹ دلار برسانند.

علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، می بینیم که قیمت بالاتر از یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۴۱۸۰۰ دلار شکسته شده است. بیت کوین اکنون بالای ۴۲۰۰۰ دلار (۴۲۲۰۷ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می شود.

چارت بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 21 دی

در روند صعودی، نزدیک ترین مقاومت نزدیک به سطح ۴۲۷۵۰ دلار مقابل گاوها قرار می گیرد. پس از آن، مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۴۳۵۰۰ دلار و فیبوناچی افزایشی ۱.۲۳۶ حرکت نزولی ۴۲۷۳۹ دلار به ۳۹۶۵۹ دلار واقع است. هر گونه افزایش بیشتر می تواند قیمت را به سطح ۴۴۵۰۰ دلار برساند. در این حالت، در نزدیکی تراز ۴۵۵۰۰ دلار شاهد مانع بعدی خواهیم بود. انتظار می رود خرس ها در این منطقه دوباره وارد عمل شوند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 17 فروردین

اگر بیت کوین نتواند سطوح بالاتر از ۴۳۵۰۰ دلار را بازیابی کند، احتمالاً دوباره شروع به کاهش می کند. در این صورت، اولین حمایت نزدیک به منطقه ۴۱۸۰۰ دلار و SMA-100 به کمک گاوها می آید. حمایت بعدی در تراز ۴۱۵۰۰ دلار قرار دارد و از دست رفتن آن به منزله سقوط قیمت تا حدود ۴۱۰۰۰ دلار و حتی منطقه حمایتی ۴۰۰۰۰ دلاری در جلسات آتی خواهد بود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۱۵۰۰ و ۴۰۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۲۷۵۰، ۴۳۰۰۰ و ۴۳۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلی های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.