تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین که نتوانست موج بازیابی مناسبی را آغاز کند، روند نزولی خود را تا زیر منطقه حمایتی ۲۵۰۰۰ دلار ادامه داد. در نزدیکی منطقه حمایتی ۲۳۵۰۰ دلاری خرس ها قدرت گرفتند و باعث شدند قیمت با حدود ۲۰% کاهش، حتی به زیر منطقه حمایتی ۲۲۰۰۰ دلاری برسد. در ادامه این حرکت، پایین ترین سطح قیمت چند هفته اخیر نزدیک به تراز ۲۰۸۲۴ دلار تشکیل شد و با وجود بهبودی اندکی که حاصل شد، قیمت همچنان در یک روند نزولی قوی معامله می شود.

نمودار بیتکوین 3 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 24 خرداد

یک خط روند نزولی متصل با مقاومتی نزدیک به ۲۲۱۰۰ دلار نیز در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD شکل می گیرد. این خط روند در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% روند نزولی اخیر ۲۸۳۰۰ دلار به ۲۰۸۲۴ دلار واقع است.

اگر بیت کوین بالاتر از این خط روند حرکت قاطعی را دنبال کند، می تواند به سمت تراز ۲۳۰۰۰ دلار افزایش یابد. در این روند، مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۲۵۰۰۰ دلار و سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% روند نزولی ۲۸۳۰۰ دلار به ۲۰۸۲۴ دلار قرار دارد.

اما اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۲۱۰۰ دلاری و خط روند را با موفقیت پشت سر بگذارد، ممکن است به حرکت خود به سمت پایین ادامه دهد. نزدیک ترین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۱۰۰۰ دلار مانع ریزش قیمت خواهد شد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 31 خرداد

حمایت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۲۰۰۰۰ دلار دیده می شود. شکست نزولی به زیر حمایت ۲۰۰۰۰ دلاری می تواند قیمت را در کوتاه مدت به سمت منطقه حمایتی ۱۸۵۰۰ دلاری سوق دهد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر در منطقه اشباع فروش قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۲۱۰۰۰ و ۲۰۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۲۰۰۰، ۲۲۱۰۰ و ۲۳۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.