در نتیجه تلاش بیت کوین برای افزایش قیمت بالاتر از منطقه مقاومت ۲۴۵۰۰ دلاری، این ارز توانست از مقاومت ۲۵۰۰۰ دلاری نیز عبور کند و رکورد ماهانه جدیدی را به ثبت برساند. هرچند نتوانست مدت زیادی بالاتر از این سطح باقی بماند و با تشکیل سقف قیمت روزانه نزدیک به ۲۵۲۰۰ دلار، شروع به اصلاحی نزولی کرد.

این حرکت، ابتدا قیمت را به زیر سطوح ۲۴۸۰۰ و ۲۴۵۰۰ دلاری کشاند. سپس پایین تر از یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۲۴۳۰۰ دلار که در نمودار ساعتی تشکیل شده است، شکسته شد و روند نزولی خود را تا زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ادامه داد. پایین ترین سطح قیمت روزانه در حدود ۲۳۷۸۹ دلار تشکیل شد و قیمت اکنون در حدود ۲۴۱۰۲ دلار در حال تحکیم است.

نمودار ساعتی بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 25 مرداد

در صورت افزایش قیمت، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۲۴۳۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته از فعالیت گاوها جلوگیری می کند. مقاومت کلیدی بعدی نزدیک به منطقه ۲۴۵۰۰ دلاری و سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت کاهشی اخیر ۲۵۲۰۰ دلار به ۲۴۷۸۹ دلار دیده می شود. بسته شدن قیمت بالاتر از منطقه مقاومت ۲۴۵۰۰ دلاری می تواند با افزایش دیگری همراه شود که احتمالاً قیمت BTC را به بالای مقاومت ۲۵۰۰۰ دلاری می رساند. هر گونه افزایش بیشتر قیمت را به سمت ۲۵۸۰۰ دلار هدایت خواهد کرد.

همچنین بخوانید:   نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (26 شهریور)

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۴۵۰۰ دلاری را با قاطعیت پشت سر بگذارد، به حرکت اصلاحی خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۳۷۸۰ دلار قرار دارد. حمایت مهم بعدی اکنون در نزدیکی تراز ۲۳۵۰۰ دلار واقع است. شکست نزولی و بسته شدن قیمت پایین تر از این سطح حمایتی ممکن است جرقه افت شدید قیمت و حرکت آن به ۲۲۷۵۰ دلار باشد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۳۷۸۰ و ۲۳۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۴۳۰۰ و ۲۴۵۰۰ و ۲۵۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.