تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین تا زیر منطقه حمایتی ۴۲۰۰۰ دلار کاهش یافت ولی در نهایت موفق شد بالاتر از منطقه ۴۱۵۰۰ دلاری به حمایت خوبی برسد . به این ترتیب، کف قیمت روزانه خود را در نزدیکی تراز ۴۱۵۷۳ دلار ثبت و یک موج بهبود مناسب را آغاز کرد.

بعد از شکست سطوح مقاومتی ۴۲۰۰۰ و ۴۲۵۰۰ دلاری، قیمت به بالای سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی ۴۵۹۰۰ دلار به پایین ۴۱۵۷۰ دلار صعود کرد. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، بالاتر از یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۴۲۲۵۰ دلار شکست قیمت دیده می شود.

بیت کوین اکنون بالای ۴۳۰۰۰ دلار (۴۳۵۶۹ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (در نمودار یک ساعته) معامله می شود. اکنون گاوها در نزدیکی منطقه ۴۳۸۰۰ دلاری با اولین مقاومت روبرو می شوند.

چارت بیتکوین 5 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 26 بهمن

حرکتی قاطع بالاتر از منطقه مقاومت ۴۳۸۰۰ دلاری می تواند موجب افزایش بیشتر قیمت تا مقاومت بعدی در حدود تراز ۴۴۸۵۰ دلار شود. عبور از این سطح مقاومتی، بیت کوین را به سمت سطح مقاومت ۴۵۵۰۰ دلاری هدایت می کند.

اگر بیت کوین نتواند حرکت صعودی خود را بالاتر از منطقه مقاومت ۴۳۸۰۰ دلاری ادامه دهد، احتمالاً یک اصلاح نزولی دیگر را آغاز می کند. نزدیک ترین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۴۳۲۰۰ دلار به کمک گاوها خواهد آمد.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

حمایت بعدی نزدیک به سطح ۴۲۸۵۰ دلار (منطقه شکست اخیر) دیده می شود. شکست نزولی زیر منطقه حمایت ۴۲۸۵۰ دلاری، با افت بیشتر قیمت همراه می شود. در این حالت، حمایت بعدی نزدیک به تراز ۴۲۰۰۰ دلار مانع سقوط قیمت می شود ولی از دست رفتن این حمایت، ریسک کاهش قیمت تا زیر تراز ۴۱۵۷۰ دلار را زیادتر می کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی حرکت می کند.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۳۰۰۰ و ۴۲۸۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۳۸۰۰، ۴۴۸۵۰ و ۴۵۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.