تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

همانطور که روز گذشته گفتیم، قیمت بیت کوین اصلاحی نزولی را از منطقه ۳۱۵۰۰ دلاری آغاز کرد و با قیمتی زیر ناحیه حمایتی ۳۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) معامله شد.

این حرکت اصلاحی تا زیر تراز ۲۹۵۰۰ دلار ادامه یافت، اما گاوها در نزدیکی منطقه ۲۹۰۰۰ دلاری فعالیت خود را از سر گرفتند. به این ترتیب، کف قیمت روزانه نزدیک به ۲۹۰۶۰ دلار تشکیل شده و اکنون در حال جبران زیان های وارد شده می باشد. این حرکت بازیابی، قیمت را به سمت سطوحی بالاتر از ۲۹۵۰۰ دلار و سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% روند نزولی اخیر سقف نوسانی ۳۱۹۰ دلار به ۲۹۰۶۰ دلار هدایت کرد.

بیت کوین اکنون با عبور از مانع ۳۰۳۰۰ دلاری، با قیمتی بالاتر از سطح ۳۰۰۰۰ دلار (۳۰۴۲۰ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) معامله می شود. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، بالاتر از یک خط روند نزولی متصل با مقاومتی نزدیک به ۲۹۶۰۰ دلار شکست قیمت دیده می شود.

نمودار بیتکوین 7 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 27 اردیبهشت

اولین مقاومت مهم در این مسیر صعودی در حدود تراز ۳۰۵۰۰ دلار قرار دارد. بسته شدن قاطعانه قیمت بالاتر از مقاومت ۳۰۵۰۰ دلار می تواند راه را برای آغاز یک حرکت افزایشی مناسب باز کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 27 بهمن

در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۳۱۴۰۰ دلار در مسیر حرکت گاوها قرار می گیرد. عبور از مقاومت های مذکور می تواند با شروع یک افزایش تازه در جلسات آینده همراه باشد. در این شرایط، مقاومت مهم بعدی می تواند نزدیک به سطح ۳۲۵۰۰ دلار قرار بگیرد و بالاتر از آن قیمت ممکن است تا مرز ۳۴۰۰۰ دلار افزایش یابد.

اگر بیت کوین نتواند بالاتر از ناحیه مقاومت ۳۱۴۰۰ دلاری به قدرت کافی برسد، می تواند روند کاهشی خود را بار دیگر از سر بگیرد. نزدیک ترین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۹۶۰۰ دلار خواهد بود.

اولین حمایت اصلی نیز نزدیک به سطح ۲۹۰۰۰ دلار به کمک خریداران خواهد آمد. شکست نزولی و بسته شدن قیمت زیر سطح حمایتی ۲۹۰۰۰ دلار ممکن است شروع یک افت سنگین باشد. در این حالت، قیمت می تواند تا سطح ۲۸۰۰۰ دلار کاهش یابد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۹۶۰۰ و ۲۹۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۰۵۰۰ و ۳۱۴۰۰ و ۳۲۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 10 تیر

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.