تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین بالاتر از منطقه ۲۰۵۰۰ دلاری باقی ماند و با ادامه مسیر صعودی خود، توانست از منطقه مقاومت ۲۱۵۰۰ دلاری عبور کند. گاوها حتی موفق شدند قیمت را به بالای منطقه مقاومت ۲۲۰۰۰ دلاری برسانند. در نهایت، BTC تا سقف ۲۲۷۶۶ دلار معامله شد و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته قرار گرفت و یک اصلاح نزولی را به زیر سطح ۲۲۵۰۰ دلار آغاز کرد.

نمودار بیتکوین 8 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 28 تیر

در نتیجه این حرکت اصلاحی، بیت کوین به زیر سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۲۰۷۴۸ دلار به ۲۲۷۶۶ دلار سقوط کرد. ولی گاوها در نزدیکی منطقه حمایتی ۲۱۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته فعالیت خود را از سر گرفتند وقیمت را به بالای سطح فیبوی اصلاحی ۶۱.۸% حرکت صعودی ۲۰۷۴۸ دلار به ۲۲۷۶۶ دلار بازگرداندند. این ارز اکنون با قیمت ۲۱۸۹۲ دلار معامله می شود.

افزون بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۲۱۸۰۰ دلار در حال شکل گیری است.

اولین مقاومت در روند صعودی این ارز، نزدیک به سطح ۲۲۵۰۰ دلار واقع است. مقاومت مهم بعدی هم نزدیک به سطح ۲۲۷۵۰ دلار قرار دارد. شکست قاطعانه قیمت بالای منطقه مقاومت ۲۲۷۵۰ دلاری می تواند راهگشای حرکت به سمت سطوح بالاتر باشد. در این حالت، مقاومت بعدی در نزدیکی تراز ۲۳۰۰۰ دلار مانع حرکت گاوها می شود. در صورت عبور از این مقاومت، در سطوح بالاتر احتمال افزایش بیشتر قیمت وجود خواهد داشت. در چنین شرایطی، قیمت می تواند تا مقاومت بعدی در تراز ۲۳۵۰۰ دلار افزایش یابد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 13 بهمن

ولی اگر بیت کوین موفق نشود منطقه مقاومت ۲۲۵۰۰ دلاری را با موفقیت پشت سر بگذارد، به اصلاح نزولی خود ادامه خواهد داد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۱۸۰۰ دلار خواهد بود.

در حال حاضر اولین حمایت اصلی نزدیک به سطح ۲۱۵۰۰ دلار و SMA -100 ساعتی در حال شکل گیری است. شکست نزولی قیمت زیر حمایت ۲۱۵۰۰ دلاری احتمالاً فشار فروش را افزایش داده و بیت کوین را به سمت مانع بعدی در تراز ۲۰۵۰۰ دلار سوق می دهد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۱۸۰۰ و ۲۱۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۲۵۰۰ ، ۲۲۷۵۰ و ۲۳۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.