تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین نتوانست بالاتر از منطقه مقاومت ۴۳۵۰۰ دلاری به مومنتوم خود بیفزاید. در نتیجه، با یک واکنش نزولی زیر سطح پیووت ۴۳۰۰۰ دلاری، به زیر سطوح حمایتی ۴۲۵۰۰ و ۴۲۰۰۰ دلاری رسید. بعد از قرارگیری زیر تراز ۴۱۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰، کف قیمت در حدود ۴۱۵۷۹ دلار تشکیل و سپس مرحله اصلاح صعودی آغازشد.

این اصلاح توانست قیمت بیت کوین را به بالای منطقه مقاومت ۴۲۰۰۰ دلاری بازگرداند. در این روند صعودی، نزدیک ترین مقاومت در حوالی تراز ۴۲۵۰۰ دلار مانع حرکت این ارز می شود. مقاومت بعدی نیز نزدیک به سطح ۴۲۶۵۰ دلار واقع است. به علاوه، یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۴۲۸۰۰ دلار نیز در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال تشکیل می باشد.

چارت بیتکوین 3 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 28 دی

این خط روند در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی اخیر ۴۳۸۰۰ دلار به ۴۱۵۷۹ دلار قرار دارد. حرکت قاطع بالاتر از مقاومت ۴۲۸۰۰ دلاری می تواند قیمت را به سمت مقاومت ۴۳۵۰۰ دلاری سوق دهد. هرگونه افزایش بیشتر قیمت با لمس منطقه مقاومت ۴۴۰۰۰ و ۴۵۰۰۰ دلاری همراه خواهد بود.

در مقابل، اگر بیت کوین نتواند موضع خود را بالاتر از مقاومت ۴۲۸۰۰ دلاری تثبیت کند، می تواند به حرکت نزولی خود ادامه دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۴۲۰۰۰ دلاری می باشد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 18 خرداد

اولین حمایت اصلی در نزدیکی منطقه ۴۱۵۰۰ دلاری مشاهده می شود. شکست نزولی زیر منطقه حمایتی مذکور می‌تواند شانس افت بیشتر قیمت را افزایش دهد. در این حالت، حمایت بعدی نزدیک به تراز ۴۰۰۰۰ دلار به کمک گاوها می آید ولی در صورت از دست رفتن این حمایت، خرس کنترل بازار را در دست خواهد گرفت.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۱۵۰۰ و ۴۱۲۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۲۶۵۰، ۴۲۸۰۰ و ۴۳۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.