تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین تلاش کرد بالاتر از مقاومت ۳۸۸۰۰ دلاری یک روند اصلاح صعودی را آغاز کند ولی موفق نشد سطوح بالاتر از مقاومت ۳۹۵۰۰ و ۴۰۰۰۰ دلار را بازیابد. به این ترتیب، بالاترین سطح قیمت روزانه آن در حدود ۳۹۴۹۰ دلار شکل گرفت و قیمت شروع به کاهش کرد. این روند نزولی، منجر شد بعد از شکست سطوح حمایتی ۳۸۸۰۰ و ۳۸۰۰۰ دلار، قیمت به زیر سطح ۳۷۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ برسد.

چارت بیتکوین 8 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 3 اسفند

در حال حاضر، بیت کوین در محدود ۳۶۷۴۲ دلار در حال تحکیم است. در روند صعودی، نزدیک ترین مقاومت نزدیک به تراز ۳۷۴۲۰ دلار پیش روی خریداران قرار می گیرد که در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی ۳۹۴۹۰ دلار به ۳۶۷۸۲ دلار واقع است. مقاومت کلیدی بعدی نزدیک به سطح ۳۸۲۰۰ دلار قرار دارد. یک خط روند نزولی اصلی نیز با مقاومتی نزدیک به ۳۸۸۵۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال تشکیل است.

حرکتی قاطع بالاتر از مقاومت این خط روند می تواند قیمت را به ۳۹۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (در نمودار یک ساعته) برساند. برای ورود به منطقه مثبت، قیمت باید بالاتر از سطح ۴۰۰۰۰ دلار قرار بگیرد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 26 اردیبهشت

از سوی دیگر، اگر بیت کوین نتواند موج بازیابی قدرتمندی را بالای منطقه مقاومت ۳۸۸۵۰ دلاری شروع کند، احتمالاً به حرکت نزولی اخیر خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۳۶۵۰۰ دلار می باشد. در صورت شکست این حمایت، قیمت برای حرکت به سمت ۳۵۰۰۰ دلار مومنتوم نزولی بیشتری پیدا می کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۶۵۰۰ و ۳۵۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۷۴۲۰ و ۳۸۲۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.