تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین تلاش کرد روند صعودی تازه ای را از ناحیه حمایتی ۲۸۵۰۰ دلار آغاز کند. در نتیجه، قیمت بالاتر از منطقه مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) حرکت کرد. هرچند، بار دیگر خرس ها در نزدیکی منطقه مقاومت ۳۰۶۰۰ دلاری فعالیت خود را سر گرفتند.

به این ترتیب، بالاترین سطح قیمت روزانه نزدیک به ۳۰۶۳۰ دلار تشکیل شد و قیمت افت دیگری را تجربه کرد. این اصلاح نزولی قیمت را به زیر سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۲۸۷۰۰ دلار به ۳۰۶۳۰ دلار کشاند. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم که قیمت زیر یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۲۹۸۰۰ دلار شکسته شده است.

چارت روزانه بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 3 خرداد

در ادامه، قیمت حتی به زیر سطح فیبوی اصلاحی ۷۶.۴% حرکت صعودی ۲۸۷۰۰ دلار به ۳۰۶۳۰ دلار رسید و اکنون با مقاومتی نزدیک به ۲۹۵۰۰ دلار در حال تحکیم است.

اگر بیت کوین دوباره در مسیر صعود قرار بگیرد، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۲۹۶۵۰ دلار و SMA-100 یک ساعته مانع حرکت گاوها می شود. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به سطح ۳۰۰۰۰ دلار واقع است. حرکتی قاطع بالای مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری می تواند قیمت را به سمت منطقه مقاومت ۳۰۶۰۰ دلاری سوق دهد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 14 تیر

اما اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۹۶۵۰ دلاری را فتح کند، به حرکت نزولی خود ادامه خواهد داد. نزدیک ترین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۹۰۰۰ دلار می باشد.

اولین حمایت اصلی نزدیک به سطح ۲۸۸۵۰ دلار و پس از آن، نزدیک به سطح ۲۸۵۰۰ دلار به کمک خریداران خواهد آمد. حرکتی قاطع به زیر منطقه حمایتی ۲۸۵۰۰ دلاری ممکن است شروع یک کاهش عمده قیمت را در پی داشته باشد. در چنین شرایطی، قیمت می تواند تا مرز ۲۷۸۰۰ دلار کاهش یابد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۸۸۵۰ و ۲۸۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۹۶۵۰ و ۳۰۰۰۰ و ۳۰۶۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.