تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین مسیر نزولی پایین تر از تراز ۴۰۰۰۰ دلار را دنبال کرد. تا جاییکه با قیمتی در حدود حمایت ۳۹۲۰۰ دلاری معامله شد، از ۳۹۰۰۰ دلار گذشت و با لمس تراز ۳۸۵۷۰ دلار، پایین ترین سطح قیمت هفتگی خود را به ثبت رساند.

اخیراً بیت کوین یک موج بازیابی قوی را آغاز و به بالای منطقه مقاومت ۴۰۰۰۰ دلاری صعود کرده است. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، بالای یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۴۰۲۲۰ دلار، شکست قیمت دیده شد.

بیت کوین اکنون بالای ۴۰۰۰۰ دلار (۴۰۷۳۰ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) معامله می شود. اولین مقاومت در مسیر صعود این ارز اکنون نزدیک به سطح ۴۱۰۰۰ دلار واقع است.

چارت بیتکوین 5 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 30 فروردین

مقاومت مهم بعدی نیز می تواند در حدود تراز ۴۱۳۵۰ دلار باشد. در حال حاضر، مقاومت اصلی نزدیک منطقه ۴۱۵۰۰ دلاری شکل می گیرد. برای شروع یک حرکت صعودی قدرتمند، قیمت باید منطقه ۴۱۵۰۰ دلاری را با موفقیت پشت سربگذارد. در این حالت، ممکن است قیمت به سمت منطقه مقاومت ۴۲۵۰۰ دلاری حرکت کند. هر گونه افزایش بیشتر می تواند زمینه حرکت به سمت تراز ۴۳۲۰۰ دلار را فراهم کند.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اگر بیت کوین نتواند از منطقه مقاومت ۴۱۵۰۰ دلاری عبور کند، احتمالاً یک روند نزولی تازه را آغاز می کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۴۰۲۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (در نمودار یک ساعته) واقع است.

حمایت بعدی نزدیک به سطح ۳۹۹۵۰ دلار و سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی اخیر ۳۸۵۷۰ دلار به ۴۱۳۳۴ دلار قرار دارد. شکست نزولی به زیر منطقه حمایتی ۳۹۹۵۰ دلاری می تواند قیمت را به سمت تراز ۳۹۰۰۰ دلار سوق دهد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۰۲۵۰ و ۳۹۹۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۱۳۵۰ و ۴۱۵۰۰ و ۴۲۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.