تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین تا زیر سطوح حمایتی ۳۵۰۰۰ دلار و ۳۴۰۰۰ دلار کاهش یافت و با عبور از تراز ۳۳۰۰۰ دلار، پایین ترین سطح خود را نزدیک به ۳۲۹۴۰ دلار ثبت کرد. پس از آن یک موج بازیابی آغاز شد که شکست قیمت، بالاتر از سطوح مقاومت ۳۵۰۰۰ و ۳۵۵۰۰ دلاری را به همراه داشت.

گاوها موفق شدند قیمت را به بالای سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی سقف نوسانی ۴۳۴۹۰ دلار به کف قیمت ۳۲۹۴۰ دلار برسانند. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، بالاتر از یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۳۵۴۵۰ دلار شکست قیمت دیده می شود.

در ادامه، این جفت ارز حتی از تراز ۳۷۰۰۰ دلار نیز گذشت ولی در حال حاضر، با قیمتی نزدیک به ۳۶۱۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعتی معامله می شود. در مسیر صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۳۷۰۰۰ دلار پیش روی گاوها قرار می گیرد.

چارت بیتکوین 5 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 5 بهمن

پس از عبور از این مانع، اولین مقاومت اصلی نزدیک به منطقه ۳۸۰۰۰ دلاری قرار دارد که در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۴۳۴۹۰ دلار به ۳۲۹۴۰ دلار واقع است. شکست صعودی قیمت بالای مقاومت ۳۸۰۰۰ دلاری می تواند آغازکننده یک موج بهبودی پایدار به سمت تراز ۴۰۰۰۰ دلار باشد. در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۴۱۲۰۰ دلار مانع افزایش بیشتر قیمت می شود. در صورت شکست این مقاومت، گاوها لمس تراز ۴۲۰۰۰ دلار را هدف قرار خواهند داد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 28 شهریور

اگر بیت کوین نتواند بالاتر از تراز ۳۸۰۰۰ دلار حرکت تازه ای را شروع کند، احتمالاً دوباره کاهش یافته و در وهله اول به نزدیک ترین حمایت در حدود منطقه ۳۶۰۰۰ دلاری برخورد می کند.

پس از آن، اولین حمایت اصلی در نزدیکی منطقه ۳۵۴۰۰ دلاری مشاهده می شود. شکست نزولی زیر منطقه حمایتی ۳۵۴۰۰ دلاری جرقه ای برای افت بیشتر قیمت می باشد. در این حالت، حمایت بعدی نزدیک به ۳۴۰۰۰ دلار به کمک گاوها می آید.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالای سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۵۴۰۰ و ۳۴۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۷۰۰۰، ۳۸۰۰۰ و ۳۸۲۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.