تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین نتوانست از منطقه مقاومت ۲۱۵۰۰ دلاری عبور کند، به همین خاطر یک روند نزولی تازه را آغاز کرد و تا زیر سطوح ۲۱۲۰۰ و ۲۱۰۰۰ دلار کاهش یافت.

پس از افت قیمت تا زیر سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۱۹۷۵۱ دلار به ۲۱۷۸۰ دلار، قیمت پایین تر از تراز ۲۰۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته قرار گرفت و سطوح حمایتی ۲۰۶۰۰ و ۲۰۵۰۰ دلاری را تاچ کرد. در حال حاضر بیت کوین در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۶۱.۸ درصدی حرکت صعودی ۱۹۷۵۱ دلار به ۲۱۷۸۰ دلار در حال تحکیم بوده و با قیمت ۲۰۷۱۳ دلار ترید می شود.

نمودار بیتکوین 9 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 7 تیر

در صورت افزایش قیمت، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۲۱۹۲۰ دلار مانع پیشروی گاوها می شود. مقاومت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۲۱۰۰۰ دلار است. به علاوه، یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۲۱۰۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری می باشد. حرکتی قاطع بالاتر از تراز ۲۱۰۰۰ دلار می تواند شروع یک روند افزایشی مناسب را در پی داشته باشد.

در این حالت، قیمت می تواند از سطح ۲۱۲۵۰ دلار گذشته و در نزدیکی تراز ۲۱۷۸۰ دلار با مانع بعدی برخورد کند. عبور از این مقاومت می تواند قیمت را به سمت ۲۲۵۰۰ دلار هدایت کند.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۱۲۵۰ دلاری را پشت سر بگذارد، به حرکت خود ادامه داده و بلافاصله در نزدیکی منطقه ۲۰۶۵۰ دلار و ۲۰۵۰۰ دلار به اولین حمایت ها می رسد.

شکست نزولی پایین تر از منطقه حمایتی ۲۰۶۵۰ دلار می تواند شروع یک حرکت نزولی بزرگ به سمت مارک ۲۰۰۰۰ دلاری باشد. هرگونه کاهش بیشتر می تواند زمینه حرکت به سمت تراز ۱۹۲۰۰ دلار یا حتی ۱۸۸۰۰ دلار را در جلسات آینده فراهم کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۲۰۵۰۰ و ۲۰۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۰۹۲۰، ۲۱۲۵۰ و ۲۲۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.