تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین با قدرت بالای منطقه مقاومت ۴۵۵۰۰ دلاری باقی مانده است. با آغاز یک حرکت افزایشی تازه، این ارز توانست منطقه مقاومت ۴۶۵۰۰ دلاری را نیز پشت سرگذاشته و به بالای تراز ۴۶۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) صعود کند. در نهایت، قیمت از سطح ۴۸۰۰۰ دلار عبور کرد و بالاترین سطح روزانه خود را نزدیک به ۴۸۲۰۰ دلار به ثبت رساند و به فاز تحکیم وارد شد.

این حرکت اصلاحی، قیمت را به زیر سطح ۴۸۰۰۰ دلار و سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی کف نوسانی ۴۴۴۷۰ دلار به سقف قیمت ۴۸۲۰۰ دلاری کشاند. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، یک خط روند صعودی مهم با حمایتی نزدیک به ۴۶۲۰۰ دلار در حال شکل گیری است.

چرات بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 9 فروردین

در روند صعودی، نزدیک ترین مقاومت در نزدیکی سطح ۴۸۰۰۰ دلار مانع پیشروی گاوها می شود. مقاومت بعدی نیز نزدیک منطقه ۴۸۲۰۰ دلاری می باشد. شکست موفقیت آمیز و بسته شدن قیمت بالاتر از تراز ۴۸۲۰۰ دلار می تواند بیت کوین را به سمت تراز ۴۹۰۰۰ دلار هدایت کند.

در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۴۹۵۰۰ دلار قرار می گیرد. هر گونه افزایش بیشتر احتمالاً راه را برای حرکت به سمت مارک ۵۰۰۰۰ دلاری باز می کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 14 تیر

ولی اگر بیت کوین نتواند با قاطعیت از منطقه مقاومت ۴۸۲۰۰ دلاری عبور کند، می تواند یک اصلاح نزولی جدید را آغاز کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۴۷۰۰۰ دلاری خواهد بود.

حمایت بعدی نزدیک به سطح ۴۶۳۵۰ دلار دیده می شود. این حمایت در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۴۴۴۷۰ دلار به ۴۸۲۰۰ دلار واقع است. حمایت اصلی همچنان نزدیک به سطح ۴۶۰۰۰ دلار و خط روند به کمک گاوها می آید. شکست نزولی زیر منطقه حمایت ۴۶۰۰۰ دلاری می تواند قیمت را به ۴۵۰۰۰ دلار برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۷۰۰۰ و ۴۶۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۸۲۰۰ و ۴۹۰۰۰ و ۵۰۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.