قیمت بیت کوین نتوانست در منطقه مثبت و بالاتر از تراز ۲۴۰۰۰ دلار باقی بماند. به این ترتیب، روند نزولی دیگری را در پیش گرفت و به زیر منطقه حمایتی ۲۳۶۵۰ و ۲۳۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته رسید. ولی در نهایت، قیمت در نزدیکی منطقه ۲۳۲۰۰ دلاری به حمایتی برخورد کرد که مانع از افت بیشتر قیمت شد. در نتیجه، کف قیمت روزانه در حدود ۲۳۱۹۳ دلار تشکیل شد و قیمت اکنون در نزدیکی ۲۳۳۸۵ دلار و پایین تر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعتی در حال تحکیم است.

نمودار ساعتی - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنجشنبه 27 مرداد

در صورت افزایش قیمت، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۲۳۵۰۰ دلار و سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% روند نزولی اخیر ۲۴۴۳۸ دلار به ۲۳۱۹۳ دلار سر راه خریداران قرار می گیرد. اولین مقاومت اصلی نیز در این روند صعودی نزدیک به سطح ۲۳۸۰۰ دلار مشاهده می شود که در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% روند نزولی ۲۴۴۳۸ دلار به ۲۳۱۹۳ دلار قرار دارد.

در صورت عبور از این ناحیه، قیمت در نزدیکی منطقه ۲۴۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته با مانع مهم بعدی مواجه می شود. افزون بر این، یک خط روند نزولی متصل با مقاومتی نزدیک به ۲۴۰۰۰ دلار نیز در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD شکل می گیرد. بسته شدن قیمت بالاتر از سطوح مقاومت ۲۳۸۰۰ و ۲۴۰۰۰ دلاری می تواند قیمت را به سمت مقاومت ۲۴۵۰۰ دلاری هدایت کند. هر گونه افزایش بیشتر نیز حرکت به سمت مارک ۲۵۰۰۰ دلاری را به همراه دارد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 25 مرداد

ولی اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۴۰۰۰ دلاری را پشت سر گذارد، می تواند به حرکت خود ادامه دهد. اولین حمایت در این روند نزولی بلافاصله نزدیک به سطح ۲۳۳۲۰ دلار واقع است.حمایت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۲۳۲۰۰ دلار می باشد و شکست نزولی قیمت زیر این سطح حمایتی احتمالاً جرقه افت بیشتر و حرکت به سمت تراز ۲۲۷۵۰ دلار خواهد بود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۳۳۲۰ و ۲۳۲۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۳۵۰۰ و ۲۳۸۰۰ و ۲۴۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.