تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین قبل از مواجه شدن با فروشندگان، تا سطح ۴۱۵۰۰ دلار افزایش یافت. ولی با وارد شدن خرس ها، قیمت تا زیر تراز ۴۰۰۰۰ دلار سقوط کرد.

هرچند، گاوها در نزدیکی منطقه ۳۹۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) شروع به فعالیت کردند. به این ترتیب، کف قیمت روزانه نزدیک به ۳۹۳۰۰ دلار شکل گرفت و قیمت دوباره شروع به افزایش کرد. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم که یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۳۹۸۵۰ دلار در حال شکل گیری است.

چارت بیتکوین 5 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۲6 اسفند

بیت کوین حتی از سطح ۴۰۸۰۰ دلار عبور کرد و اکنون بالاتر از منطقه مقاومت ۴۱۰۰۰ دلاری (۴۱۲۱۵ دلار در این لحظه) در حال تحکیم است. در این روند صعودی، قیمت در نزدیکی سطح ۴۱۶۰۰ دلار با اولین مقاومت موجود برخورد می کند. عبور از این مانع و حرکت در سطوح بالاتر می تواند راه را برای یک رالی دیگر باز کند. در این حالت، قیمت ممکن است تا سطح ۴۲۵۰۰ دلار افزایش یابد. هر گونه افزایش بیشتر ممکن است در کوتاه مدت قیمت را به سطح ۴۳۲۰۰ دلار برساند.

ولی اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۴۱۶۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، احتمال آغاز یک اصلاح نزولی شدت می گیرد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۴۰۵۰۰ دلاری می باشد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 30 تیر

حمایت بعدی نیز در نزدیکی تراز ۴۰۳۰۰ دلار و سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۳۹۳۰۸ دلار به ۴۱۴۷۰ دلار مشاهده می شود. اصلی ترین حمایت هنوز نزدیک به منطقه ۴۰۰۰۰ دلار قرار دارد و پایین تر از آن، ممکن است قیمت ناحیه ۳۹۰۰۰ دلاری را لمس نماید.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالای سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۰۵۰۰ و ۴۰۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۱۰۰۰ و ۴۲۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.