روز گذشته قیمت بیت کوین بالاتر از منطقه ۱۹۵۵۰ دلاری باقی ماند؛ یک مبنای حمایتی قوی در این ناحیه تشکیل داد و حرکت صعودی جدیدی را بالاتر از منطقه مقاومت ۲۰۰۰۰ دلاری آغاز کرد. فشار صعودی بالاتر از سطح ۲۰۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته ادامه یافت و قیمت را به بالای سطح فیبوی اصلاحی ۶۱.۸% حرکت نزولی سقف نوسانی ۲۰۵۷۶ دلار به کف نوسانی ۱۹۵۵۵ دلار رساند.

تلاش گاوها برای ادامه حرکت بالاتر از محدوده مقاومت ۲۰۵۵۰ دلار بی نتیجه ماند و پولبکی اصلاحی، قیمت را به سمت ۲۰۰۰۰ دلار بازگرداند. به علاوه، یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۲۰۳۳۰ دلار نیز در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری است. این خط روند نزدیک به سطح فیبوی اصلاحی ۷۶.۴% حرکت نزولی ۲۰۵۷۶ دلار به ۱۹۵۵۵ دلار واقع است.

نمودار بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 10 شهریور

در حال حاضر، بیت کوین با قیمتی نزدیک به سطح ۲۰۰۰۰ دلار (۲۰۰۳۰ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته معامله می شود. در مسیر صعودی، مقاومت های مهم به ترتیب در حدود تراز ۲۰۳۵۰، ۲۰۵۵۰ و ۲۰۵۷۵ دلار سر راه خریداران قرار می گیرد.

ادامه حرکت بالاتر از مقاومت ۲۰۵۷۵ دلاری می تواند قیمت را به تراز ۲۱۰۰۰ دلار برساند. هرگونه افزایش بیشتر، حرکتی ثابت به سمت منطقه مقاومت ۲۲۰۰۰ دلاری را به دنبال خواهد داشت.

همچنین بخوانید:   احتمال رشد قیمت بیت کوین در ماه اکتبر با توجه به چرخه تاریخی آن

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۰۵۵۰ دلاری را پشت سر بگذارد، با افت مجدد قیمت روبرو می شود. اولین حمایت در این روند نزولی تازه، نزدیک به منطقه ۲۰۰۰۰ دلاری می باشد. حمایت مهم بعدی نزدیک به سطح ۱۹۸۰۰ دلار مشاهده می شود. ولی اکنون حمایت اصلی نزدیک به سطح ۱۹۵۵۰ دلار در حال تشکیل است. شکست نزولی قیمت زیر حمایت ۱۹۵۵۰ دلاری ممکن است باعث سقوطی شدید به سمت ۱۹۰۰۰ دلار شود. تداوم این روند نزولی در کوتاه مدت حرکت به سمت ۱۸۵۰۰ دلار را در پی دارد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۱۹۸۸۰ و ۱۹۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۰۳۵۰ و ۲۰۵۵۰ و ۲۱۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.