تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین پس از شکست در نزدیکی تراز ۴۸۲۰۰ دلار، یک اصلاح نزولی جزئی را آغاز کرد. این حرکت، کاهش قیمت تا زیر سطح حمایتی ۴۷۸۰۰ دلار و سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی ۴۴۴۶۹ دلار به سقف نوسانی ۴۸,۲۰۰ دلار را به دنبال داشت. قیمت حتی به زیر سطح ۴۷۰۰۰ دلار هم رسید، اما گاوها در نزدیکی سطوح ۴۶۸۰۰ و ۴۶۵۰۰ دلار دوباره به میدان بازگشتند.

چارت بیتکوین 8 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 11 فروردین

بیت کوین اکنون بالای ۴۷۰۲۸ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) معامله می شود. در روند صعودی، قیمت در نزدیکی سطح ۴۷۶۰۰ دلار با اولین مقاومت روبرو می شود.

مقاومت بعدی نزدیک به منطقه ۴۸۰۰۰ دلاری مانع گاوها خواهد شد. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از مانع ۴۸۰۰۰ دلاری و مقاومت الگوی مثلثی که در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال تشکیل است، می تواند آغازگر یک حرکت افزایشی قوی باشد. در این حالت، مانع بعدی نزدیک به سطح ۴۹۲۰۰ دلار قرار می گیرد. هر گونه افزایش بیشتر می تواند قیمت را به سطح کلیدی ۵۰۰۰۰ دلار برساند.

ولی اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۴۷۷۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، به کاهش خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۴۷۰۰۰ دلاری واقع است. حمایت اصلی بعدی نیز نزدیک به سطح ۴۶۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) به کمک گاوها خواهد آمد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 1 تیر

حمایت اصلی اکنون نزدیک به سطح ۴۶۴۰۰ دلار در حال تشکیل است که در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۵۰ درصدی حرکت صعودی ۴۴۴۶۹ دلار به ۴۸۲۰۰ دلار قرار دارد. شکست نزولی زیر منطقه حمایتی ۴۶۴۰۰ دلاری می تواند در کوتاه مدت قیمت را به ۴۵۰۰۰ دلار برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD به آهستگی در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۶۸۰۰ و ۴۶۴۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۷۷۰۰ و ۴۸۰۰۰ و ۴۸۲۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.