تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

پس از اینکه بیت کوین موفق شد سطوح بالاتر از تراز ۴۳۰۰۰ دلار را حفظ کند، تلاش کرد یک حرکت صعودی تازه را به سمت تراز ۴۴۵۰۰ دلار آغاز کند. به این ترتیب، توانست مقاومت ۴۵۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد. این حرکت تا نزدیکی تراز ۴۵۳۵۰ دلار ادامه یافت. ولی با روی کار آمدن فروشندگان، سقف قیمت روزانه در حدود ۴۵۳۴۹ دلار تشکیل شد و قیمت اکنون در حال اصلاح است. این حرکت اصلاحی قیمت را به زیر سطوح ۴۵۰۰۰ و ۴۴۵۰۰ دلاری کشاند و سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی ۳۷۰۳۰ دلار به ۴۵۳۴۹ دلار را لمس کرد.

چارت بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 12 اسفند

در حال حاضر، بیت کوین با قیمتی بالای ۴۳۰۰۰ دلار (۴۳۴۰۹ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (در نمودار یک ساعته) معامله می شود. یک خط روند صعودی اصلی نیز با حمایتی نزدیک به ۴۲۵۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری است.

در روند صعودی، نزدیک ترین مقاومت در نزدیکی سطح ۴۴۲۵۰ دلار روبروی گاوها قرار می گیرد. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به سطح ۴۵۰۰۰ دلار است. تثبیت قیمت بالاتر از مقاومت ۴۵۰۰۰ دلاری می تواند مومنتوم صعودی این ارز را افزایش داده و قیمت را به سمت تراز ۴۵۵۰۰ دلار و منطقه مقاومت ۴۶۵۰۰ دلاری هدایت کند. در صورت عبور از این مانع، مقاومت اصلی بعدی پیش روی گاوها نزدیک به سطح ۴۷۲۰۰ دلار خواهد بود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 6 مرداد

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۴۵۰۰۰ دلاری را پشت سربگذارد، احتمالاً یک اصلاح نزولی تازه را آغاز می کند. اولین حمایت در این روند نزولی بلافاصله نزدیک به منطقه ۴۳۳۸۰ دلار قرار دارد.

حمایت بعدی در حدود ۴۳۰۰۰ دلار یا حمایت خط روند به کمک خریداران خواهد آمد. شکست نزولی زیر حمایت خط روند می تواند قیمت را تا ۴۱۲۰۰ دلار کاهش دهد که در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۳۷۰۳۰ دلار به ۴۵۳۴۹ دلار واقع است.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در نزدیکی سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۳۳۸۰ و ۴۲۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۴۲۵۰ و ۴۵۰۰۰ و ۴۵۳۵۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.