تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین بار دیگر روند کاهشی تازه ای را از ناحیه مقاومت ۳۲۴۰۰ دلاری آغاز کرد و با حرکتی پیوسته، به زیر سطوح ۳۲۰۰۰ دلار و ۳۱۵۰۰ دلار رسید.

مهمتر از آن، همانطور که در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم، قیمت زیر یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۳۱۷۵۰ دلار شکسته شده است. در نهایت، قیمت با عبور از سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۲۸۲۵۰ دلار به ۳۲۴۰۰ دلار، پایین تر از تراز ۳۰۰۰۰ دلار (۲۹۷۴۸ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته قرار گرفت.

بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 12 خرداد

اگر قیمت در مسیر صعود قرار بگیرد، در حدود تراز ۳۰۰۰۰ دلار با نزدیک ترین مقاومت موجود برخورد می کند. مقاومت مهم بعدی نیز در نزدیکی تراز ۳۰۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته مانع از پیشروی گاوها می شود.

حرکتی قاطع بالاتر از مقاومت ۳۰۴۰۰ دلاری می‌تواند آغازگر یک روند افزایشی دیگر باشد. در چنین شرایطی، قیمت می تواند به سمت مقاومت ۳۰۸۰۰ دلاری افزایش یابد و در صورت عبور از آن، مانع بعدی را در حدود تراز ۳۲۰۰۰ دلار تاچ کند.

ولی اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۳۰۴۰۰ دلاری را با موفقیت پشت سر بگذارد، می تواند به حرکت خود ادامه داده و در حدود تراز ۲۹۴۵۰ دلار به اولین حمایت برسد.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اگر گاوها نتوانند حمایت مذکور را حفظ کنند، قیمت تا حمایت بعدی در نزدیکی تراز ۲۹۲۵۰ دلار کاهش می یابد. شکست نزولی به زیر حمایت ۲۹۲۵۰ دلاری ممکن است فشار زیادی بر گاوها وارد کند. در این سناریو، قیمت احتمالاً به منطقه حمایتی ۲۸۲۵۰ دلار باز می گردد. هرگونه کاهش بیشتر ممکن است قیمت را به سطح ۲۷۵۰۰ دلار برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۳۰ در حال اصلاح است.

حمایت های اصلی: ۲۹۴۵۰ و ۲۸۲۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۰۰۰۰، ۳۰۴۰۰ و ۳۰۸۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.