تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

پس از شکستن منطقه حمایتی ۲۳۵۰۰ دلار، روند کاهش قیمت بیت کوین شتاب بیشتری پیدا کرد و حتی به زیر سطح ۲۳۰۰۰ دلار رسید تا به یک منطقه نزولی کوتاه مدت وارد شد. با این حال، گاوها از منطقه ۲۲۶۵۰ دلاری محافظت کردند. به بیان دیگر، سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۲۰۶۹۲ دلار به ۲۴۶۷۱ دلار به عنوان حمایتی قوی عمل کرد. قیمت در این ناحیه یک مبنای حمایتی خوب تشکیل داد و اخیراً با جبران بخشی از زیان ها به بالای ۲۳۰۰۰ دلار بازگشته است.

چارت بیتکوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 13 مرداد

در مقطعی در جریان این اصلاح صعودی، قیمت از سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی ۲۴۶۹۹ دلار به ۲۲۶۴۹ دلار گذشت و حتی به بالای سطح ۲۳۴۰۰ دلار رسید، اما نزدیک به تراز ۲۳۵۰۰ دلار با مقاومتی قوی روبرو شد.

در حال حاضر، پرچمدار بازار کریپتو با قیمتی زیر ۲۳۲۰۰ دلار (۲۳۰۸۰ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته معامله می شود. به علاوه، یک کانال صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۲۲۸۰۰ دلار نیز در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال تشکیل است. در روند صعودی، قیمت بیت کوین در نزدیکی سطح ۲۳۲۰۰ دلار و SMA-100 یک ساعته با مقاومت سختی مواجه است.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 20 دی

مقاومت مهم بعدی هم نزدیک به منطقه ۲۳۵۰۰ دلاری دیده می شود. بسته شدن قیمت بالاتر از منطقه مقاومتی ۲۳۵۰۰ دلاری می تواند زمینه ساز حرکت به سمت سطوح بالاتر و رسیدن به ۲۴۲۱۵ دلاری باشد. در این حالت، مانع بعدی در نزدیکی تراز ۲۴۷۰۰ دلار در مقابل خریداران ظاهر می شود.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۳۵۰۰ دلاری و مقاومت کانال را با موفقیت پشت سر بگذارد، می تواند به حرکت نزولی خود ادامه دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۲۸۰۰ دلار و حمایت بعدی در نزدیکی سطح ۲۲۶۴۰ دلار قرار دارد. بسته شدن قیمت زیر سطح ۲۲۶۴۰ دلار ممکن است باعث کاهش شدید قیمت تا مرز ۲۱۷۵۰ دلار شود. هرگونه کاهش بیشتر می تواند قیمت را به سطح ۲۱۰۰۰ دلار هم برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در نزدیکی سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۲۸۰۰ و ۲۲۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۳۲۰۰ ، ۲۳۵۰۰ و ۲۴۱۸۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.