تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین که تلاش می کرد به سمت منطقه مقاومت ۴۰۰۰۰ دلاری حرکت کند، نتوانست بالاتر از منطقه ۳۹۲۵۰ دلاری مومنتوم کافی پیدا کند. به این ترتیب، بالاترین سطح قیمت روزانه آن در نزدیکی ۳۹۲۹۰ دلار شکل گرفت و قیمت بار دیگر شروع به کاهش کرد.

این اصلاح نزولی باعث حرکت به زیر سطح حمایتی ۳۸۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ شد. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD نیز می بینیم که قیمت پایین تر از یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۳۷۵۰۰ دلار شکسته شده است.

این جفت ارز اکنون با قیمتی پایین تر از سطح فیبوی اصلاحی ۷۶.۴ درصدی حرکت صعودی ۳۶۶۶۵ دلار به ۳۹۲۹۰ دلار با قیمت ۳۶۹۵۸ دلار معامله می شود. در صورت افزایش مجدد، نزدیک ترین مقاومت در حدود تراز ۳۷۲۰۰ دلار مانع حرکت گاوها می شود.

چارت بیتکوین 2 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 14 بهمن

اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به منطقه ۳۷۵۰۰ دلاری قرار دارد ولی مانع اصلی در نزدیکی منطقه ۳۸۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (منطقه شکست اخیر) شکل می گیرد. حرکتی قاطع بالای مقاومت ۳۸۰۰۰ دلاری می‌تواند شروع یک افزایش تازه را نشان دهد. در حالت مذکور، قیمت می تواند دوباره به سطح ۳۹۲۵۰ دلار بازگردد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 18 فروردین

ولی اگر بیت کوین نتواند بالاتر از تراز ۳۸۰۰۰ دلار افزایش جدیدی را شروع کند، به حرکت نزولی خود ادامه خواهد داد. در این حالت، اولین حمایت نزدیک به منطقه ۳۶۶۵۰ دلار به کمک آن خواهد آمد.

اولین حمایت اصلی نیز در نزدیکی منطقه ۳۶۰۰۰ دلاری دیده می شود. هرگونه کاهش بیشتر، حرکت به سمت منطقه حمایتی ۳۵۵۰۰ دلاری را در کوتاه مدت به دنبال خواهد داشت. شکست نزولی قیمت زیر منطقه حمایتی ۳۵۵۰۰ دلاری، بیت کوین را به سمت تراز ۳۳۲۰۰ دلار سوق می دهد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۶۰۰۰ و ۳۵۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۷۵۰۰ و ۳۸۰۰۰ و ۳۹۲۵۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.