تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین بالاتر از منطقه حمایتی ۱۹۵۰۰ دلار باقی ماند و بعد از تشکیل یک مبنای حمایتی جدید در نزدیکی ۱۹۷۵۰ دلار، روند صعودی خود را بالاتر از منطقه مقاومت ۲۰۰۰۰ دلاری آغاز کرد. در نتیجه این حرکت، قیمت به بالای سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۲۰۷۳۲ دلار به ۱۹۷۵۰ دلار صعود کرد. در حال حاضر بیت کوین با قیمتی بالاتر از سطح ۲۰۰۰۰ دلار (۲۰۴۵۶ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته معامله می شود. یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۱۹۸۰۰ دلار نیز در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری است.

چارت بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 16 تیر

در روند صعودی، قیمت بلافاصله در نزدیکی سطوح ۲۰۵۵۰ و ۲۰۵۸۰ دلار با اولین موانع پیش روی خود مواجه می شود. مقاومت مهم بعدی نیز نزدیک به منطقه ۲۰۷۳۰ دلاری است. بسته شدن قیمت بالاتر از منطقه مقاومت ۲۰۷۳۰ دلاری می تواند راه را برای ادامه حرکت با قدرت بیشتر هموار کند. در این حالت، قیمت می تواند تا مرز ۲۱۵۰۰ دلار افزایش یابد و در نزدیکی تراز ۲۲۲۰۰ با مقاومت بعدی برخورد کند.

ولی اگر بیت کوین نتواند با قاطعیت از منطقه مقاومت ۲۰۷۳۰ دلاری عبور کند، ممکن است با یک اصلاح نزولی تازه روبرو شود. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۰۲۰۰ دلار خواهد بود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 17 تیر

حمایت بعدی اکنون در نزدیکی سطح ۱۹۸۰۰ دلار یا منطقه خط روند در حال تشکیل است. شکست نزولی منطقه حمایتی ۱۹۸۰۰ دلاری می تواند قیمت را به ۱۹۵۰۰ دلار برساند. در این شریط، خطر حرکت به سمت ۱۸۷۵۰ دلار وجود دارد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۲۰۲۰۰ و ۱۹۸۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۰۵۸۰، ۲۰۷۳۰ و ۲۱۲۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.