تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

پس ازاینکه بیت کوین موفق نشد از منطقه مقاومت ۴۷۵۰۰ دلاری عبور کند، روند کاهشی جدیدی را در پیش گرفت و با سقوطی شدید به زیر سطوح ۴۶۰۰۰ و ۴۵۰۰۰ دلار رسید.

خرس‌ها حتی قیمت را به زیر تراز ۴۳۵۰۰ دلار کشاندند. پایین ترین سطح قیمت نزدیک به ۴۲۵۰۵ دلار تشکیل و فاز تحکیم آغاز شد. در حال حاضر، رمزارز پیشروی بازار با قیمت ۴۳۰۴۲ دلار معامله می شود. این ارز در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی سقف نوسانی ۴۷۰۶۶ دلار به ۴۲۵۰۵ دلار با مقاومت مهمی مواجه است. اولین مقاومت در صورت افزایش قیمت، نزدیک به سطح ۴۴۰۰۰ دلار و پس از آن، در حدود ۴۴۸۰۰ دلار واقع است.

نمودار بیتکوین 3 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 16 دی

سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت کاهشی ۴۷۰۶۶ دلار به ۴۲۵۰۵ دلار نیز در نزدیکی تراز ۴۴۸۰۰ دلار قرار می گیرد. علاوه بر این، یک خط روند نزولی مهم با مقاومتی نزدیک به ۴۶۸۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال تشکیل می باشد.

ادامه حرکت بالاتر از منطقه مقاومت ۴۴۸۰۰ دلاری می تواند قیمت BTC را به سمت این خط روند سوق دهد. در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به منطقه پیووت ۴۵۶۰۰ دلاری پیش روی گاوها قرار می گیرد. برای آغاز حرکتی پایدار به سمت سطوح بالاتر در کوتاه مدت، بسته شدن قیمت بالاتر از ۴۵۶۰۰ دلار ضروری است.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ولی اگر بیت کوین نتواند سطوح بالاتر از ۴۴۸۰۰ دلار را بازیابی کند، احتمالاً به روند نزولی خود باز می گردد. در این حالت، نزدیک ترین حمایت نزدیک به منطقه ۴۳۰۰۰ دلار و سپس ۴۵۰۰۰ دلار مانع ریزش قیمت می شود. در صورت شکست این حمایت، احتمال سقوط نزولی قیمت در جلسات آینده تا مرز ۴۱۰۰۰ دلار و حمایت ۴۰۰۰۰ دلاری بیشتر می شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۳۰۰۰ و ۴۲۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۴۰۰۰ و ۴۴۸۰۰ و ۴۵۶۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلی های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.