بیت کوین پایین تر از منطقه حمایت ۱۹۵۰۰ دلار، کاهش قابل توجهی را آغاز کرد و با عبور از تراز ۱۹۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته)، تا مرز ۱۸۵۰۰ دلار سقوط کرد. در نهایت، کف قیمت روزانه نزدیک به ۱۸۵۵۰ دلار تشکیل و روند اصلاح صعودی قیمت آغاز شد که قیمت را به بالای منطقه مقاومت ۱۹۰۰۰ دلاری رساند.

در مقطعی، گاوها موفق شدند از سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% روند نزولی ۲۰۱۷۲ دلار به ۱۸۵۵۰ دلار هم عبور کنند ولی خرس ها در نزدیکی منطقه مقاومت ۱۹۵۰۰ دلاری دوباره به بازی بازگشتند و مانع ادامه فعالیت آنها شدند. اکنون در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم که یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۱۹۳۱۰ دلار در حال شکل گیری است.

نمودار بیتکوین 3 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 17شهریور

در حال حاضر، بیت کوین با قیمتی زیر ۱۹۵۰۰ دلار (۱۹۳۳۰ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ معامله می شود. در مسیر صعودی، تراز ۱۹۵۰۰ دلار به عنوان اولین مانع سر راه خریداران قرار می گیرد. شکست این مقاومت احتمالاً شروع یک حرکت افزایشی ثابت به سمت ۲۰۰۰۰ دلار را در پی دارد. هرگونه افزایش بیشتر نیز ممکن است قیمت را به سمت منطقه مقاومت ۲۰۵۰۰ دلاری سوق دهد.

اما اگر بیت کوین نتواند موج بازیابی مطلوبی را بالاتر از منطقه ۱۹۵۰۰ دلاری شروع کند، به حرکت نزولی خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۱۹۰۰۰ دلاری واقع است. حمایت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۱۸۵۵۰ دلار است. شکست نزولی قیمت زیر حمایت ۱۸۵۵۰ دلاری ممکن است جرقه یک جهش منفی دیگر به سمت حمایت ۱۸۰۰۰ دلاری باشد.

همچنین بخوانید:   نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (10 شهریور)

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت اصلی: ۱۹۰۰۰ و ۱۸۵۵۰ دلار

مقاومت اصلی: ۱۹۳۰۰، ۱۹۵۰۰ و ۲۰۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.