تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین شاهد افت شدیدی از ناحیه مقاومت ۴۷۰۰۰ دلاری بود به طوریکه تا زیر حمایت های ۴۶۰۰۰ و ۴۵۵۰۰ دلاری کشیده شد و به سمت منطقه نزولی حرکت کرد. BTC حتی حمایت ۴۵۰۰۰ دلاری را نیز شکست و پایین تر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) قرار گرفت. در نهایت این حرکت کاهشی تا زیر سطح ۴۳۰۰۰ دلار ادامه یافت و کف قیمت روزانه در حدود ۴۲۹۰۴ دلار ثبت شد. قیمت اکنون بالاتر از تراز ۴۳۰۰۰ دلار (۴۳۲۸۶ دلار در این لحظه) در حال تحکیم است.

چارت بیتکوین 3 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 18 فروردین

در روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۴۳۸۰۰ دلار و سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% روند کاهشی اخیر ۴۶۸۴۵ دلار به ۴۲۹۰۴ دلار واقع است. به علاوه، دو خط روند نزولی با مقاومت هایی نزدیک به ۴۳۹۰۰ دلار و ۴۶۴۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری است.

مقاومت بعدی نزدیک به تراز ۴۴۲۵۰ دلار پیش روی خریداران قرار می گیرد. در حال حاضر، مقاومت اصلی در نزدیکی تراز ۴۵۰۰۰ دلار یا سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% روند نزولی ۴۶۸۴۵ دلار به ۴۲۹۰۴ دلار در حال تشکیل است. برای شروع یک جهش تازه، قیمت بیت کوین باید از سطوح مقاومت ۴۴۸۰۰ و ۴۵۰۰۰ دلار عبور کند. در این حالت، ممکن است قیمت به سمت منطقه مقاومت ۴۶۰۰۰ دلاری افزایش یابد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 9 اسفند

از سوی دیگر، اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۴۴۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، به حرکت نزولی خود ادامه می دهد. نزدیک ترین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۴۳۰۰۰ دلار مانع حرکت بیشتر خرس ها می شود.

حمایت بعدی نیز نزدیک به سطح ۴۲۸۰۰ دلار می باشد. شکست نزولی قیمت به زیر منطقه حمایتی ۴۲۸۰۰ دلاری می تواند فشار فروش را افزایش دهد. در این حالت، قیمت می تواند در کوتاه مدت به سمت حمایت های ۴۲۰۰۰ و ۴۱۲۰۰ دلار کاهش یابد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می یگرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۳۰۰۰ و ۴۲۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۳۸۰۰ و ۴۴۰۰۰ و ۴۵۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.