تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین بالاتر از منطقه مقاومت ۴۰۰۰۰ دلاری با تقاضای خوبی روبرو شد و با ادامه دادن رالی خود موفق شد از منطقه مقاومت ۴۲۰۰۰ دلار عبور کند.

این حرکت صعودی باعث شد قیمت بالاتر از تراز ۴۲۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار بگیرد. سقف قیمت روزانه در نزدیکی تراز ۴۲۵۴۷ دلار تشکیل شد و آغاز یک اصلاح نزولی جزئی بعد از آن، قیمت را به زیر حمایت ۴۱۶۵۰ دلاری کشاند. این جفت ارز اکنون با قیمتی پایین تر از سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶ درصدی حرکت صعودی ۳۷۱۶۰ دلار به ۴۲۵۴۷ دلار با قیمت ۳۹۲۵۳ دلار معامله می شود.

چارت بیتکوین 3 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 19 اسفند

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم که یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۴۰۲۵۰ دلار در حال تشکیل است.

در صورت تغییر روند و افزایش قیمت، نزدیک ترین مانع در مارک ۴۰ هزار دلاری پیش روی گاوها قرار می گیرد. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به منطقه ۴۱۲۵۰ دلاری و بعد از آن، در ناحیه ۴۲۰۰۰ دلار قرار دارد . حرکتی قاطع بالای مقاومت ۴۲۰۰۰ دلاری می‌تواند شروع یک افزایش تازه را نشان دهد. در حالت مذکور، قیمت می تواند به سمت تراز ۴۲۵۰۰ دلار حرکت کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین، پنج شنبه 29 اردیبهشت

ولی اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۴۲۶۵۰ دلار را پشت سر بگذارد، به حرکت نزولی خود ادامه خواهد داد. در این حالت، اولین حمایت نزدیک به منطقه ۳۸۰۰۰ دلار به کمک آن خواهد آمد.

اولین حمایت اصلی نیز در نزدیکی تراز ۳۷۲۵۰ دلار دیده می شود. هرگونه کاهش بیشتر، حرکت به سمت منطقه حمایتی ۳۷۰۰۰ دلاری را در کوتاه مدت به دنبال خواهد داشت.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۸۰۰۰ و ۳۷۲۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۰۰۰۰ و ۴۱۲۵۰ و ۴۲۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.