تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین تلاش کرد بالاتر از سطوح مقاومت ۳۱۲۰۰ دلار و ۳۱۵۰۰ دلار به صعود خود ادامه دهد ولی خرس ها در نزدیکی منطقه ۳۱۵۰۰ دلاری فعالیت خود را از سر گرفتند. در نتیجه، بعد از ثبت بالاترین سطح قیمت روزانه در نزدیکی ۳۱۵۵۰ دلار، روند اصلاح قیمت آغاز شد.

با از دست رفتن سطوح حمایتی ۳۱۰۰۰ و ۳۰۵۰۰ دلار، کف قیمت بیت کوین در نزدیکی ۲۹۸۴۸ دلار تشکیل شد و اکنون در یک بازه محدود بالای منطقه مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری در حال تحکیم است و با قیمتی پایین تر از تراز ۳۰۵۰۰ دلار (۳۰۳۰۴ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته معامله می شود. به علاوه، یک مثلث انقباضی بزرگ با مقاومتی نزدیک به ۳۱۲۵۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری می باشد.

چارت بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 19 خرداد

در صورت افزایش قیمت، نزدیک ترین مقاومت نزدیک به سطح ۳۰۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ بلافاصله مانع حرکت گاوها می شود. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به سطح ۳۰۸۵۰ دلار است. عبور از این مقاومت، قیمت را به سمت مانع بعدی در نزدیکی تراز ۳۱۲۵۰ دلار هدایت می کند.

شکست مقاومت ۳۱۲۵۰ دلاری می تواند موجب افزایش بیشتر قیمت شود. در این حالت، بیت کوین، مقاومت موجود در حدود ۳۲۰۰۰ دلار را لمس خواهد کرد. هر گونه افزایش بیشتر احتمالاً با تغییر عمده روند و حرکت به سمت تراز ۳۳۲۰۰ دلار همراه خواهد بود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 21 شهریور

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۳۱۲۵۰ دلاری را با قاطعیت پشت سر بگذارد، ممکن است کاهش دیگری را آغاز کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۳۰۰۰۰ دلار می باشد.

حمایت مهم بعدی نزدیک به سطح ۲۹۸۵۰ دلار به کمک خریداران می آید. ولی در حال حاضر، حمایت اصلی همچنان نزدیک به منطقه ۲۹۵۰۰ دلاری در حال تشکیل است. شکست نزولی به زیر حمایت ۲۹۵۰۰ دلاری آغازگر یک روند نزولی تازه خواهد بود. در این حالت، قیمت می تواند در کوتاه مدت به سمت منطقه حمایتی ۲۸۵۰۰ دلار سقوط کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۰۰۰۰ و ۲۹۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۰۴۰۰، ۳۰۸۵۰ و ۳۱۲۵۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.