تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین نتوانست بالاتر از تراز ۲۱۷۰۰ دلار به مومنتوم کافی برسد، در نتیجه یک روند اصلاحی را آغاز و شکستی نزولی را پایین تر از منطقه حمایتی ۲۱۰۰۰ دلاری تجربه کرد.

در ادامه این حرکت، قیمت تا زیر سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی ۱۷۶۰۰ دلار به ۲۱۷۰۰ دلار کاهش یافت. خرس‌ها حتی توانستند قیمت را به زیر منطقه حمایتی ۲۰۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته بکشانند.

با این حال، گاوها بالاتر از سطوح حمایتی ۱۹۶۵۰ و ۱۹۸۰۰ دلاری فعالیت دوباره خود را آغاز کردند و اجازه افت بیشتر قیمت را ندادند. اکنون بیت کوین با قیمتی بالاتر از سطح ۲۰۰۰۰ دلار (۲۰۲۶۸ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) معامله می شود. به علاوه، یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۲۰۵۵۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال تشکیل است.

بیتکوین 4 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 2 تیر

اولین مقاومت در ادامه این روند صعودی، نزدیک به سطح ۲۰۵۵۰ دلار واقع است. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به سطح ۲۰۸۰۰ دلار است. ادامه حرکت بالاتر از تراز ۲۰۸۰۰ دلار می تواند روند صعودی قدرتمندی را به سمت مقاومت ۲۱۲۲۰ دلاری به دنبال داشته باشد که بالاتر از آن، گاوها احتمالاً برای افزایش مستمر قیمت قدرت بیشتری پیدا خواهند کرد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 10 خرداد

اما اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۰۸۰۰ دلاری را با قاطعیت پشت سر بگذارد، ممکن است کاهش دیگری را آغاز کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۰۲۰۰ دلار و SMA 100 ساعتی می باشد.

اولین حمایت اصلی نیز نزدیک به سطح ۲۰۰۰۰ دلار مانع از ریزش قیمت خواهد شد. ولی در حال حاضر، حمایت اصلی نزدیک به سطح ۱۹۶۵۰ دلار در حال تشکیل است. شکست نزولی به زیر حمایت ۱۹۶۵۰ دلاری می‌تواند در کوتاه‌مدت منجر به افت قیمت به سمت تراز ۱۸۸۰۰ دلار گردد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۲۰۰۰۰ و ۱۹۶۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۰۸۰۰، ۲۱۲۲۰ و ۲۱۷۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.