قیمت بیت کوین بالاتر از منطقه ۲۲۵۰۰ دلاری باقی ماند و با تشکیل یک الگوی کف دوقلو در نزدیکی سطح ۲۲۵۰۰ دلار، جهش قدرتمندی را آغاز کرد. در نتیجه، قیمت از سطوح مقاومت ۲۳۰۰۰ ، ۲۳۵۰۰ و حتی ۲۴۰۰۰ دلاری گذشت و همانطور که در نمای روزانه این جفت ارز پیداست، شکستی صعودی را بالاتر از یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۲۳۳۵۰ دلار تجربه کرد.

چارت روزانه بیت کوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 20 مرداد

در ادامه، قیمت بیت کوین حتی مقاومت ۲۴۲۰۰ دلاری را شکست و تا مرز ۲۴۴۸۸ دلار رسید. در حال حاضر، این دارایی در روندی صعودی، بالای منطقه حمایتی ۲۴۲۰۰ دلاری در حال تحکیم بوده و با قیمت ۲۴۳۶۰ دلار معامله می شود.

در این مسیر صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۲۴۴۵۰ دلار واقع است. مقاومت مهم بعدی نیز نزدیک به منطقه ۲۴۵۰۰ دلاری قرار دارد. بسته شدن قیمت بالاتر از منطقه مقاومت ۲۴۵۰۰ دلاری می تواند افزایش دیگری را در پی داشته باشد که احتمالاً قیمت را به سمت مقاومت ۲۵۰۰۰ دلاری هدایت می کند.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۴۵۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، با اصلاحی نزولی به سمت اولین حمایت در نزدیکی تراز ۲۴۲۰۰ دلار حرکت می کند. حمایت مهم بعدی نیز نزدیک به ۲۴۰۰۰ دلار مانع از سقوط قیمت می شود.

همچنین بخوانید:   از نظر پیتر شیف، بیت کوین در مسیر سقوط به زیر 10000 دلار است

اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را به زیر حمایت ۲۴۰۰۰ دلاری برسانند، ممکن است به سمت تراز ۲۳۵۵۰ دلاری در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۲۲۶۸۵ دلار به ۲۴۴۸۸ دلار حرکت کنند. هرگونه کاهش بیشتر ممکن است قیمت را به سطح ۲۳۴۵۰ دلار یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD در نمودار ساعتی در منطقه صعودی کم کم شتاب خود را از دست می دهد.

RSI در نمودار ساعتی بالاتر از خط میانی در حرکت است.

سطوح حمایتی اصلی: ۲۴۲۰۰ و ۲۳۵۰۰ دلار

سطوح مقاومتی اصلی: ۲۴۴۵۰، ۲۴۵۰۰ و ۲۵۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.