تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین موج بهبودی قیمت را به بالای سطح ۳۲۰۰۰ دلار رساند. هرچند موفق نشد این روند صعودی را ادامه دهد و از اینرو حرکت کاهشی تازه ای را تا زیر ۳۱۰۰۰ دلار آغاز کرد.

این حرکت به زیر منطقه حمایتی ۳۰۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) کشانده شد و تا مرز ۲۹۵۰۰ دلار ادامه یافت. در نهایت، با عبور از منطقه ۲۸۰۰۰ دلاری، قیمت با پایین ترین سطح چند هفته اخیر خود در ۲۷۷۰۰ دلار معامله شد.

نمودار بیتکوین 5 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 22 اردیبهشت

پس از آن، یک اصلاح صعودی جزئی بالای ۲۹۰۰۰ دلار شروع و باعث شد قیمت تا بالای سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% روند کاهشی اخیر سقف نوسانی ۳۲۱۳۲ دلار به ۲۷۷۰۰ دلار بهبود یابد.

با این حال، خرس ها در نزدیکی منطقه مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری بار دیگر فعالیت خود را آغاز کردند. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم که یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۳۱۰۰۰ دلار شکل می گیرد.

این حرکت قیمت را به زیر منطقه مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری کشاند و با عبور از حمایت های ۲۸۲۰۰ و ۲۷۷۰۰ دلاری، قیمت را به سطح فعلی ۲۷۳۳۳ دلار رساند. شکست نزولی و بسته شدن قیمت زیر سطح حمایت ۲۷۷۰۰ دلاری می تواند باعث تسریع این روند نزولی و حرکت به سمت حمایت بعدی در حدود ۲۷۲۰۰ دلار گردد. پایین تر از این سطح، خرس ها ممکن است حرکت به سمت منطقه حمایت ۲۶۵۰۰ دلاری را هدف قرار دهند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 8 اردیبهشت

در صورت تغییر مسیر حرکت، دو مقاومت اصلی در حدود ۳۰۰۰۰ و ۳۱۵۰۰ دلار مانع افزایش بیشتر قیمت می شوند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۷۷۰۰ و ۲۷۲۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۰۰۰۰ و ۳۱۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.