تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین با در پیش گرفتن یک روند کاهشی جدید، به زیر منطقه حمایتی ۲۰۰۰۰ دلاری رسید و حمایت های ۱۹۶۰۰ و ۱۹۲۵۰ دلار را از دست داد. این حرکت تا زیر تراز ۱۹۰۰۰ دلار ادامه یافت، کف قیمت روزانه نزدیک به ۱۸۹۱۶ دلار تشکیل شد و اکنون در حال اصلاح است. این حرکت اصلاحی، قیمت بیت کوین را به بالای سطوح ۱۹۲۵۰ دلار و ۱۹۵۰۰ دلار هدایت کرد.

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم که قیمت بالاتر از یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۱۹۴۰۰ دلار شکسته شده است. در نهایت بیت کوین توانست مقاومت مهم ۲۰۰۰۰ دلاری را نیز پشت سر بگذارد و بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی ۲۲۴۹۹ دلار به ۱۸۹۱۶ دلار قرار بگیرد.

نمودار بیتکوین 6 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 23 تیر

در حال حاضر، BTC با قیمتی بالاتر از سطح ۲۰۰۰۰ دلار (۲۰۲۶۲ دلار در این لحظه) و در نزدیکی میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته معامله می شود. به نظر می رسد در نزدیکی سطح ۲۰۳۵۰ دلار مقاومتی جزئی وجود دارد که در صورت شکسته شدن، قیمت دو مانع ۲۰۶۰۰ دلار و ۲۰۷۰۰ دلاری را هدف قرار خواهد داد.

می بینیم که سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۲۲۴۹۹ دلار به ۱۸۹۱۶ دلار نیز در نزدیکی منطقه مقاومت ۲۰۷۰۰ دلاری قرار دارد. عبور از این ناحیه می تواند زمینه افزایش بیشتر و حرکت به سمت تراز ۲۱۶۵۰ دلار را فراهم کند. در این صورت، مهمترین مقاومت پیش روی گاوها در نزدیکی تراز ۲۲۰۰۰ دلار قرار خواهد داشت.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 13 تیر

اگر بیت کوین نتواند موج بازیابی قدرتمندی را بالاتر از سطح ۲۰۶۰۰ دلار شروع کند، ممکن است با یک روند نزولی جدید مواجه شود. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۰۰۰۰ دلار و حمایت مهم بعدی نزدیک به سطح ۱۹۵۰۰ دلار مانع فعالیت خرس ها می شوند. بسته شدن قیمت زیر منطقه حمایتی ۱۹۵۰۰ دلاری می تواند منجر به افزایش مومنتوم صعودی شده و خطر حرکت به سمت تراز ۱۸۸۰۰ دلار را بیشتر کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۲۰۰۰۰ و ۱۹۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۰۳۵۰، ۲۰۶۰۰ و ۲۰۷۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.