تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

پس از بسته شدن قیمت بالای منطقه مقاومت ۴۲۰۰۰ دلاری، مومنتوم بیت کوین افزایش یافت و حتی از منطقه مقاومت ۴۳۲۰۰ دلاری گذشت و به میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعتی نزدیک شد.

قیمت حتی از سطح ۴۴۰۰۰ دلار نیز عبور کرد و نزدیک به تراز ۴۴۳۴۸ دلار یک سقف نوسانی تشکیل داد. اکنون بیت کوین در حال اصلاح است. این حرکت اصلاحی، قیمت را به زیر سطح حمایت ۴۴۰۰۰ دلاری بازگرداند. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۴۳۲۰۰ دلار در حال شکل گیری است. بیت کوین اکنون با قیمت ۴۳۷۰۶ دلار و بالاتر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می شود.

نمودار بیتکوین 5 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 23 دی

در مسیر صعودی، نزدیک ترین مقاومت در حدود تراز ۴۴۰۰۰ دلار پیش روی گاوها قرار می گیرد. مقاومت بعدی نیز نزدیک به سطح ۴۴۲۰۰ دلار خواهد بود. هر گونه افزایش بیشتر می تواند قیمت را به سطح ۴۵۰۰۰ دلار برساند.

اگر بیت کوین نتواند حرکت خود را بالاتر از تراز ۴۴۰۰۰ دلار ادامه دهد، اصلاح نزولی آن تا رسیدن به منطقه حمایتی ۴۳۴۰۰ تا ۴۳۲۰۰ دلاری و خط روند صعودی ادامه پیدا می کند. شکست نزولی زیر حمایت خط روند می تواند قیمت را به سطح ۴۲۲۰۰ دلار و SMA-100 برساند. هرگونه افت بیشتر در جلسات آتی احتمالاً قیمت رمزارز برتر بازار را به سمت منطقه حمایتی ۴۱۵۰۰ دلاری سوق خواهد داد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 21 اردیبهشت

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۳۴۰۰ و ۴۳۲۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۴۰۰۰، ۴۴۲۰۰ و ۴۵۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلی های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.