تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین نتوانست مقاومت ۴۵۰۰۰ دلاری را لمس کند و پس از آن، یک اصلاح نزولی تازه را آغاز کرد. در پی این حرکت، قیمت به زیر سطح حمایت ۴۴۰۰۰ دلاری کاهش یافت و به مرحله تحکیم کوتاه مدت وارد شد.

در حال حاضر، قیمت BTC همچنان بالای ۴۳۵۰۰ دلار (۴۳۶۱۲ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) ایستاده است. یک خط روند صعودی اصلی نیز با حمایتی نزدیک به ۴۳۸۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری است.

چارت بیتکوین 6 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 28 بهمن

در مسیر صعودی، نزدیک ترین مقاومت پیش روی گاوها نزدیک به سطح ۴۴۴۵۰ دلار واقع است. مقاومت کلیدی بعدی نزدیک به سطح ۴۴۸۰۰ و ۴۵۰۰۰ دلار قرار دارد. حرکتی قاطع بالای منطقه مقاومت ۴۵۰۰۰ دلاری احتمالاً شروع یک حرکت افزایشی قدرتمند را در پی دارد. در این حالت، قیمت تا لمس مقاومت بعدی نزدیک به تراز ۴۵۵۰۰ دلار افزایش می یابد. بالاتر از این مقاومت، احتمال رسیدن قیمت به سطح ۴۶۸۰۰ دلار زیادتر می شود.

ولی اگر بیت کوین نتواند بالاتر از منطقه مقاومت ۴۴۵۰۰ دلاری وضعیت خود را تثبیت کند، به روند نزولی خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این مسیر نزولی نزدیک به منطقه ۴۳۱۸۰ دلاری دیده می شود. این حمایت در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۴۱۵۷۴ دلار به ۴۴۷۷۰ دلار واقع است. در صورت شکست نزولی زیر منطقه حمایتی ۴۳۱۸۰ دلار، قیمت بیت کوین تا مرز ۴۲۴۰۰ دلار ریزش خواهد کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 6 تیر

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD هنوز بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۳۱۸۰ و ۴۲۴۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۴۴۰۰، ۴۴۸۰۰ و ۴۵۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.