بیت کوین به آرامی بالاتر از سطوح ۲۱۲۰۰ و ۲۱۴۰۰ دلار در حال حرکت است و به نظر می رسد تلاش می کند بالاتر از منطقه حمایتی ۲۱۰۰۰ دلاری یک مبنای قوی تشکیل دهد. یک روند صعودی جزئی قیمت را به بالای ناحیه مقاومت ۲۱۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته رساند و موجب شد قیمت از سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% روند نزولی کلیدی ۲۴۴۱۶ دلار به ۲۰۷۹۷ دلار عبور کند.

هرچند، نتوانست بالاتر از منطقه مقاومت ۲۱۶۵۰ دلاری قرار بگیرد و با بازگشت به زیر مارک ۲۱۵۰۰ دلاری، اکنون با قیمت ۲۱۴۹۰ دلار و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته ترید می شود.

نمودار بیتکوین 5 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 3 شهریور

در روند صعودی، قیمت در نزدیکی سطوح ۲۱۶۵۰ دلار و ۲۱۷۰۰ دلار با نزدیک ترین مقاومت برخورد می کند. مقاومت اصلی بعدی می تواند در نزدیکی منطقه ۲۲۰۰۰ دلاری باشد. ولی مقاوکت کلیدی در مسیر حرکت گاوها در نزدیکی تراز ۲۲۵۰۰ دلار و ۲۲۶۵۰ دلار تشکیل می شود. این ناحیه مقاومتی در مجاورت سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۲۴۴۱۶ دلار به ۲۰۷۹۷ دلار واقع است.

شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از سطح ۲۲۶۵۰ دلار ممکن است جرقه یک حرکت صعودی دیگر به سمت مقاومت ۲۳۵۰۰ دلاری باشد. هر گونه افزایش بیشتر می تواند راه را برای حرکت به سمت سطح ۲۴۰۰۰ دلار هموار کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 25 مرداد

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۲۵۰۰ دلاری را پشت سربگذارد، ممکن است یک اصلاح نزولی تازه را آغاز کند. نزدیک ترین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۲۱۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعتی است.

حمایت بعدی در نزدیکی تراز ۲۱۰۰۰ دلار دیده می شود. شکست نزولی به زیر منطقه حمایتی ۲۱۰۰۰ دلاری می تواند منجر به افزایش فشار فروش در کوتاه مدت و شروع افت قیمت به سمت حمایت ۲۰۰۰۰ دلاری باشد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۱۴۰۰ و ۲۱۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۱۶۵۰ و ۲۲۰۰۰ و ۲۲۶۵۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.