تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین پس از عبور از منطقه مقاومت ۲۳۰۰۰ دلاری شروع به افزایش کرد و برای حرکت به بالای مقاومت ۲۳۵۰۰ دلاری قدرت کافی را به دست آورد. به این ترتیب، قیمت مقاومت ۲۳۷۵۰ دلاری را شکست و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته قرار گرفت. در نهایت، با عبور از تراز ۲۴۰۰۰ دلار، بالاترین سطح قیمت روزانه خود را نزدیک به ۲۴۲۶۴ دلار ثبت کرده و به مرحله تحکیم وارد شد.

حرکت اصلاحی ایجاد شده بیت کوین را به زیر تراز ۲۳۷۵۰ دلار و سطح فیبوی اصلاحی ۳۸.۲% حرکت صعودی ۲۱۴۰۵ دلار به ۲۴۲۶۴ دلار رساند. گاوها در نزدیکی منطقه حمایتی ۲۳۰۰۰ دلاری تلاش کردند مانع از افت بیشتر قیمت شوند ولی فروشندگان تسلیم نشدند و بیت کوین را به زیر مقاومت ۲۳ هزار دلاری کشاندند. اکنون BTC با قیمت ۲۲۸۱۰ دلار معامله می شود.

نمودار بیتکوین 9 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 30 تیر

همانطور که در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینید، یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۲۳۲۰۰ دلار در حال تشکیل است. در صورت تغییر مسیر و افزایش قیمت، قیمت بیت کوین می تواند بعد از عبور از مارک ۲۳۰۰۰ دلار، در نزدیکی سطح ۲۳۷۵۰ دلار با مقاومت قدرتمندی روبرو شود. در صورت شکسته شدن این مانع، گاوها سطوح ۲۴۰۰۰ دلار و۲۴۵۰۰ دلار را هدف قرار می دهند. مقاومت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۲۵۰۰۰ دلار دیده می شود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 27 تیر

ولی اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۳۰۰۰ و ۲۳۷۵۰ دلاری را با موفقیت پشت سر بگذارد و پایین تر از منطقه ۲۳۰۰۰ دلار و خط روند به روند نزولی خود ادامه دهد، در حدود تراز ۲۲۷۵۰ دلار به اولین حمایت می رسد. در صورت شکست نزولی پایین تر از حمایت مذکور، قیمت به سمت ۲۲۲۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعتی سقوط می کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۲۷۵۰ و ۲۲۲۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۳۰۰۰ ، ۲۳۵۰۰ و ۲۴۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.