تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین که موفق نشد یک موج بهبود مناسبی را آغاز کند، تا زیر ۴۲۰۰۰ دلار کاهش یافت، سطح حمایت ۴۱۵۰۰ دلاری را شکست و به زیر میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ رسید.

در نهایت، پایین ترین سطح قیمت نزدیک به تراز ۴۱۱۵۹ دلار تشکیل شد و در حال حاضر در حال افزایش است. این اصلاح صعودی، قیمت بیت کوین را به بالای منطقه مقاومت ۴۱۸۰۰ دلاری و سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی سقف نوسانی ۴۳۸۰۰ دلار به کف قیمت ۴۱۱۵۹ دلاری رساند.

نمودار بیتکوین 6 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 30 دی

در روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۴۲۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ قرار گرفته است. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم که یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۴۲۴۵۰ دلار در حال شکل گیری است. این خط روند نزدیک به سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۴۳۸۰۰ دلار به ۴۱۱۵۹ دلار واقع است. شکست صعودی بالاتر از مقاومت این خط روند می‌تواند آغازکننده یک موج بهبودی پایدار بالای تراز ۴۲۵۰۰ دلار باشد.

مقاومت مهم بعدی نزدیک به سطح ۴۳۰۰۰ دلار بوده و در صورت عبور از آن، احتمالاً گاوها لمس تراز ۴۳۵۰۰ دلار را هدف قرار می دهند. هرگونه افزایش بیشتر با لمس منطقه مقاومت ۴۴۵۰۰ دلاری همراه خواهد بود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 3 خرداد

اگر بیت کوین نتواند آغاز یک روند افزایشی جدید را بالاتر از مقاومت ۴۲۵۰۰ دلاری شاهد باشد، احتمالاً دوباره شروع به کاهش خواهد کرد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۴۱۶۰۰ دلار مانع افت قیمت می شود.

اکنون اولین حمایت اصلی در نزدیکی منطقه ۴۱۲۰۰ دلاری در حال شکل گیری است. شکست نزولی قیمت زیر منطقه حمایتی ۴۱۲۰۰ دلاری جرقه ای برای یک سقوط بزرگ خواهد بود. در این سناریو، حمایت اصلی نزدیک به تراز ۴۰۵۰۰ دلار به کمک گاوها خواهد آمد ولی در صورت از دست رفتن این حمایت، قیمت حتی می تواند تا زیر منطقه ۴۰۰۰۰ دلاری سقوط کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالای سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۱۶۰۰ و ۴۱۲۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۲۴۰۰، ۴۲۵۰۰ و ۴۳۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.