تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

پس از اینکه بیت کوین موفق شد یک روند اصلاح صعودی را بالاتر از مقاومت ۳۸۰۰۰ دلاری آغاز کند، توانست مقاومت ۳۸۵۰۰ دلاری را پشت سر گذاشته و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) قرار بگیرد.

با این حال، نتوانست بالاتر از سطح ۳۹۰۰۰ دلار به مومنتوم کافی برسد. به این ترتیب، بالاترین سطح قیمت روزانه آن در نزدیکی تراز ۳۹۲۵۰ دلار شکل گرفت و قیمت شروع به کاهش کرد. این روند نزولی شدید، قیمت BTC را به زیر سطح ۳۸۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ بازگرداند.

چارت بیتکوین 10 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 5 اسفند

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD قیمت پایین تر از یک کانال صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۳۸۲۵۰ دلار شکسته شده است. در حال حاضر، بیت کوین با ترسیم یک کندل نزولی بزرگ در نمودار روزانه، با قیمت ۳۴۹۳۶ دلار در حال ترید شدن می باشد.

اولین مقاومت در صورت بازگشت قیمت به روند صعودی، در نزدیکی تراز ۳۷۲۸۰ دلار مانع حرکت گاوها می شود. این مقاومت نزدیک به سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی اخیر ۳۹۲۵۰ دلار به ۳۶۶۷۳ دلار واقع است. مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۳۸۰۰۰ دلار قرار می گیرد. حرکت قیمت بالاتر از این سطح مقاومتی، می تواند بیت کوین را به ۳۹۰۰۰ دلار برساند. برای به دست آوردن مومنتوم صعودی کافی جهت ادامه حرکت، قیمت باید بالاتر از سطح ۳۹۵۰۰ دلار تثبیت گردد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 24 تیر

ولی در شرایط فعلی که بیت کوین نتوانسته است موج بازیابی خوبی را بالای منطقه مقاومت ۳۷۲۸۰ دلاری شروع کند و حمایت های ۳۶۶۵۰ و ۳۶۳۰۰ دلار را از دست داده است، احتمال می رود روند کاهش قیمت تا کف قبلی در حدود ۳۴۰۰۸ دلار و حتی ۳۲۹۱۷ دلار ماه ژانویه (دی ماه) سقوط کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی در حال حرکت است.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD پایین تر از سطح ۵۰ در منطقه اشباع فروش قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۳۴۰۰۸ و ۳۲۹۱۷ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۷۲۸۰ و ۳۸۰۰۰ و ۳۹۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.